Naujienos 2019-2020

Varėnos rajono gimnazistus studijuoti kviečia Alytaus kolegija 

Video  Svetainė


Trečios klasės gimnazistė Monika Kazabuckaitė  nuotoliniu būdu dalyvavo tarmiškai kalbančių vaikų konkurse „Mūsų lobynai” ir užėmė III vietą. Reikėjo nufilmuoti filmuką su savo tekstu. Džiugu, kad Monika sugeba laisvai, atsivėrusi visus dzūkiškus išminties lobius, pati sukurti vykusį dialogą. Negana to, ji pati nusifilmavo ir sumontavo dviejų sodiečių pokalbį.

Kam įdomu, filmukas talpinamas organizatorių svetainėje.

https://www.lmnsc.lt/musu_lobynai/     POKALBIS

Monikai talkino mokytoja Rita Černiauskienė

Rimantės Galinės fotografija


Video sveikinimas



Dalies pasirinktų egzaminų abiturientai galės atsisakyti

                      Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras pakeitė Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2006 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-2391 „Dėl Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo ir Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir numatė galimybę iki gegužės 18 d. abiturientams atsisakyti tų brandos egzaminų, kurie jiems nėra aktualūs galvojant apie stojimą į vieną ar kitą aukštąją mokyklą. Iki gegužės 18 d. kandidatams leidžiama pareikšti mokyklos vadovui atsisakymą raštu (elektroniniu būdu) laikyti vieną ar kelis iš savo pasirinktų brandos egzaminų.


2019–2020 MOKSLO METŲ LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS ĮSKAITOS IR
BRANDOS EGZAMINŲ TVARKARAŠČIAI 


Dėl IU ir PU ugdymo

DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) VALDYMO PRIEMONIŲ VAIKŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMUI ĮSTAIGOSE (V-977)


Dėl patyčių elektroninėje erdvėje

Plakatas

Kreipimasis į moksleivius, jų tėvus ir mokytojus!


Nuo kovo 30 d. ugdymas gimnazijoje organizuojamas nuotoliniu būdu


Gimnazijos darbuotojų ir ugdytinių evakavimas ekstremalios situacijos atveju

Varėnos rajono savivaldybė skelbia konkursą Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti  


DĖL LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPIADŲ IR KITŲ RENGINIŲ ORGANIZAVIMO PAKEITIMŲ


ŠMSM patvirtino, kad dėl viruso grėsmės keičiamas mokinių pavasario atostogų laikas 2020 m. kovo 13 – 27 dienomis

ŠMSM puslapyje rasite aktualios informacijos:

 https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso  

  Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teikia nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu 8 800 900 12 kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17-21 val. 

       Daugiau informacijos: https://bit.ly/2TSlPEM 


Mieli tėveliai ir mokiniai, esant ypatingai situacijai, norime priminti, jos vengtumėte susitikimų su draugais, lankytis viešose susibūrimo vietose, nepamirškite laikytis higienos reikalavimų. Būkite atsakingi, saugokite save ir vieni kitus.


UNESCO iniciatyva: išmokime bent po vieną kaimyninių tautų ir tarptautinės vartosenos kalbą.
Mūsų gimnazija kasmet dalyvauja šios UNESCO perspektyvos projekte, literatūros vertimų ir iliustracijų
konkurse „Tavo žvilgsnis“.
Tai respublikinis jaunųjų vertėjų konkursas, sutraukiantis tūkstančius dalyvių, tiek vertėjų, tiek knygų
iliustruotojų. Šis konkursas teikia galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias- tiek gimtosios, tiek užsienio
kalbų. Tai tikras kalbų, kultūros ir meno puoselėtojų sąjūdis.

Kotryna Černiauskaitė (I A gimnazijos klasės mokinė) ir šiemet tapo šio konkurso nugalėtoja-diplomante.
Kotryna vertė tekstą iš anglų kalbos. Sveikiname jaunąją vertėją!

Mokytoja A. Streikuvienė


Trečiąją vietą laimėjo mūsų gimnazijos  IIIg klasės komanda Monika Kazabuckaitė, Agnė Baltulionytė, Miglė Krutulytė, Gabrielė Baliūnaitė, Rokas Šidlauskas, Lukas Jauneika ir Iag klasės mokinė Kotryna Černiauskaitė respublikiniame konkurse ,,Praeities stiprybė – dabarčiai”, kurį jau penktus metus organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, o jo pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir naujienų portalas 15min.lt. Komanda sukūrė prasmingą partizanines kovas ir konkretų įvykį Merkinėje įamžinantį filmuką ,,Merkinės puolimas 1945 m.”

Visą mėnesį 15min.lt buvo galima balsuoti už 10 geriausių šio konkurso finalininkų. Mūsų komanda liko penkta pagal skaitytojų rezultataus, o susumavus konkurso komisijos ir balsavimo rezultatus, pakilo į trečiąją vietą.

Džiaugiamės kartu su komanda ir jai vadovavusiems mokytojams Ritai Ir Vytautui Černiauskams ir laukiame virtualaus susitikimo su konkurso organizatoriais, kurie prižadėjo perduoti prizus, diplomus ir padėkas. 

Nuoroda į filmuką:

https://www.youtube.com/watch?v=UHKTXx-UQZU&t=12s


Geltona. Žalia. Raudona. Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 30-iui paminėti.

Darželio bendruomenė vykdė įvairias veiklas šiai dienai paminėti.  Ne tik puošėme geltona-žalia-raudona savo grupių erdves, bet ir vaikų darbuose atsispindėjo šios trys spalvos. „Tai Lietuvos spalvos”, – sutartinai sakė visi vaikai.

O smagiausia buvo visiems susirinkti ir švęsti kartu. Šventę pradėjome Lietuvos himnu. Po to sekė vaikų eilėraščiai, dainos, viktorina, liaudies žaidimai. Švęsti kartu visada smagu! Foto

Merkinės darželio bendruomenė


Kovo 11 – oji – ypatinga diena Lietuvai. Ypatinga ji ir visai Merkinės V. Krėvės gimnazijos

bendruomenei.

Šiemet, švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, kiekviena klasė sveikino Lietuvą taip, kaip tik sugalvojo. Juk laisvė, jaunystė, puiki nuotaika – tai svarbiausia švenčiant gimtadienį.

,,Lietuva – tai tu, aš, šeima, mama, draugai, Merkinė, tai – herbas Vytis, mūsų himnas, lietuviška kalba“. Tokius žodžius pirmokai įrašė į delniukus, kuriais mojuodami sveikina visą jauną Lietuvą.

Antrokėliai, minėdami Kovo 11-ąją, klasėje surengė eilėraščių deklamavimo šventę. Pasipuošę tautiniais simboliais vaikai deklamavo eiles apie Lietuvos gamtą, praeitį, apie Trispalvę ir meilę gimtinei. Visus nustebino Miglė Nanartonytė, nes į mokyklą atvyko pasipuošusi tautiniu kostiumu.

Trečiokai pilietiškus jausmus, meilę Tėvynei  perteikė kurdami ketureilį apie Lietuvą, kurį užrašė ant balionų. Vaikai spalvingai pasipuošė savo klasę, o vėliau savo šalį sveikino daina apie Lietuvą ,,Brangiausios spalvos”.  

Ketvirtokai išmoko padainuoti kitą dainą – ,,Mano vardas – Lietuva”. Jie taip pat kūrė pasakojimus apie Lietuvą, juos iliustravo. Kiekvienas ketvirtokas pasigamino Laisvės vėjo malūnėlį – valstybės atkūrimo bei augimo simbolį. Lai laisvės vėjas suks šiuos malūnėlius nepavargdamas.

Penktokai Lietuvos Nepriklausomybės dieną paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Ar žinai?“ Klasės valandėlės metu, aktyviai atsakinėdami į klausimus, mokiniai demonstravo savo žinias pasitikrindami, ar moka parašyti be klaidų 10 sunkių lietuviškų, sprendė, kurie 10 lietuviškų žodžių vartotini, o kurie ne, pagal pateiktas užuominas stengėsi atspėti 15 didžiausių Lietuvos miestų pavadinimus. Juk savo krašto pažinimas – tai kartu ir savęs pažinimas.

Šeštos klasės mokiai Lietuvai padovanojo ąžuolą. Jis ypatingas, nes lapų turi tiek, kiek metų turi mūsų jauna valstybė – trisdešimt. Ažuolo lapai simbolizuoja Lietuvos vėliavos spalvas, o kiekvienas jų papuoštas sveikinimu, palinkėjimui gimtajai šaliai.

Aštuntokų klasės valandėlėje Kovo 11 – osios proga apsilankė du svečiai: Bernardas Sakalauskas ir mokytojas Tomas Barysas. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę sužinoti, ką laisvė ir nepriklausomybė reiškia skirtingų kartų žmonėms. Bernardas Sakalauskas pasakojo, kaip gyveno žmonės Sovietų Sąjungoje. Visus nustebino istorija apie džinsus, kurie buvo įvertinti pusmečio atlyginimu. Mokytojas Tomas, užaugintas laisvės, pasakojo apie savęs paieškas, išbandant skirtingas veiklas skirtingose šalyse. Jis džiaugiasi, kad per šešerius metus galėjo apkeliauti 68 šalis. Aišku tik viena – laisvės niekas nedovanoja, ją reikia  išsikovoti. Tad mūsų pareiga ją išsaugoti!

Ig klasės mokiniai klasės valandėlėje taip pat turėjo viešnią. Tai – buvusi emigrantė Sigita Balevičienė. Moteris atvirai pasakojo apie gyvenimo išbandymus emigracijoje, priežastis, privertusias ją (o kartu ir visą šeimą) net 10 metų gyventi Norvegijoje. Pasirodo, patarlė ,,Visur gerai, bet namuose geriausia“ šiuo atveju itin tinka. Namų, artimųjų, draugų ilgesys, rūpestis dėl vaikų ateities privertė Sigitą grįžti atgal į Lietuvą. Ji jau beveik metus gyvena Merkinėje. Mokiniams buvo smalsu sužinoti, kaip šeimai sekasi šiandien. Pasirodo, vis tik ne pinigai žmogaus gyvenime svarbiausia, o ramybė, saugumas ir laisvė.

Vėliau Sigita Balevičienė bendravo ir su septintos klasės mokiniais. Šie buvo gerokai drąsesni, negu gimnazistai – viešniai teko atsakyti ir į keletą klausimų. Labiausiai septintokus domino švietimo sistema Norvegijoje, mokslo metų trukmė, švenčių šventimas. Buvusiai emigrantei ši Kovo 11 – oji itin svarbi, mat ten, Norvegijoje, ją paminėdavo tiesiog šeimoje, o šiemet, švęsdama Nepriklausomybės 30 – metį, ji jau drąsiai visa krūtine kvėpuoja laisve.

IIg klasės mokiniai, minėdami kovo 11-ąją, rinko 30 gražiausių eilių ir minčių apie Lietuvą, tėvynę ir laisvę. Visa tai sudėjo į stendą, kuriuo, pasipuošė klasę. Klasės valandėlės metu visa klasė užlipo į piliakalnį, kur pirmiausia sugiedojo Lietuvos himną. Vėliau skambėjo ir daugiau dainų apie Lietuvą.

III g klasės mokiniai Lietuvos gimtadienį pasitiko Merkinės apžvalgos bokšto viršūnėje. Juk čia atsiveria gražiausias mūsų apylinkių vaizdas, iš čia veda ir visi keliai į Europą. Skambant grupės ,,B‘avaria“ dainai ,,Čia Lietuva“, Miglė Krutulytė, ne vienerius metus praleidusi emigracijoje, dalijosi asmenine patirtimi apie gyvenimą TEN ir ČIA.  Ji tik dar kartą patvirtino teiginį, kad namai ten, kur šaknys.

IV g klasės mokiniai kūrė palinkėjimus Lietuvai. ,,Norime, kad ji visuomet būtų laisva kaip tos kregždutės danguje“ – tai tik vienas iš norų, kurie skambėjo dvyliktokų lūpose.

Gimnazijos sportininkai savo jėgas išbandė sproto salėje. Norintieji pertraukų metu galėjo sudalyvauti konkurse ,,Trisdešimt baudų“.

Smagu, kad švęsdami Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį galėjome toliau plėtoti projekto ,,Drąsinti ateitį reikia“ veiklas. Juk mūsų svečiai – Bernardas Sakalauskas ir Sigita Balevičienė – buvę mūsų mokyklos mokiniai, tad jų patirtis kiekvienam gimnazistui ypatingai svarbi.

Visos gimnazijos bendruomenės šventę vainikavo trisdešimties Laisvės vėjo malūnėlių pievelė, simbolizuojanti veržlumą, drąsą, energiją ir jaunystę.

Pūsk, vėjau, gaivų laisvės gūsį.

  FOTO


Pagarba tekstui

Kovo 6 dieną gimnazijoje vyko Dailyraščio konkursas. Varžėsi 5-8 ir I-IVg klasių mokiniai. Deja, dėl įvairių priežasčių vietoj 10 dalyvių varžėsi 8. Mokiniai stengėsi kuo dailiau užrašyti mūsų rašytojo Vinco Krėvės garsiojo padavimo „Milžiniškapis” ištrauką. Sužavėjo mūsų vaikų susikaupimas ir rimtis rašant tekstą.

Kompetetinga konkurso komisija matematikos mokytoja Alytė Katelynaitė, bibliotekininkė Margarita Lesniauskienė ir socialinė pedagogė Birutė Čaplikienė po ilgų svarstymų atrinko tris prizininkus.

Pirmąją vietą laimėjo penktokė Ugnė Petraitytė,  antrąją aštuntokė Rugilė Sinkevičiūtė,  o trečiąją trečiokė gimnazistė Kamilė Daugevičiūtė.

Sveikiname prizininkes ir dėkojame visiems, dalyvavusiems pirmajame Dailyraščio konkurse,  skirtame Lietuvių kalbos mėnesiui.

Fotografijos Ritos Černiauskienės


Karalius Vladislovas Vaza ir Merkinės komanda

Na, štai, laukėme laukėme nuo lapkričio mėnesio ir sulaukėme pagaliau laimėtojo I vietos prizo – marškinėlių su Karaliaus Vladislovo Vazos portretu. Juos pagamino konkurso „Keliauk Lietuvoje” rėmėjai, originalių lietuvišką atributiką kuriančių rūbų gamintojai „Puoškis lietuviškai”.
Džiaugiamės, kad Monikos Kazabuckaitės ir Agnės Baltulionytės kurtas Merkinės kraštą simbolizuojantis piešinys laimėjo respublikiniame konkurse „Keliauk Lietuvoje” ir mūsų visų 10 žmonių komanda galėjo pasipuošti originaliais ir vienetiniais marškinėliais. Į juos pažvelgęs merkiniškis supras tai esant jo gimtajame mieste XVII a. mirusio ATR karaliaus atvaizdą, o tūlas pilietis suklus – kieno gi veidas žvelgia nuo marškinėlių. Ir tada šio rūbo nešiotojas turės galimybę prabilti apie barokiškąją karaliaus istoriją.
Primenu, jog komandos merginos taip pat kūrė edukacinį maršrutą „Krėvės kelias” ir filmuką „Merkinė dingęs miestas”.

Komandos vadovė Rita Černiauskienė

Fotografuotasi Merkinės krašto muziejuje
Fotografijų autorius Mindaugas Černiauskas


Etnokultūros olimpiados prizininkės 

Vasario 26 dieną mūsų gimnazijoje vyko regioninis antrosios etnokultūros olimpiados turas.
Mūsų gimnazijai ir Varėnos rajonui atstovavo šaunus merginų penketas – debiutavo Faustė Varanavičiūtė, antrąkart dalyvavo Rugilė Sinkevičiūtė, Austėja Tarailaitė 5-8 kl.grupėje, o vyresniųjų – Kotryna Černiauskaitė ir Monika Kazabuckaitė.
Visos mūsų merginos buvo šaunios ir nepakartojamos. Sveikiname nugalėtojas Rugilę ir Moniką – laimėjusias pirmąsias vietas ir Austėją tapusią antrosios vietos prizininke.  Merginos toliau savo jėgas bandys respublikoje. Sėkmės
Džiaugiamės ir mūsų lietuvių kalbos mokytojomis.
Ačiū „Kukumbalio” vaikams, papuošusiems olimpiados atidarymą dainomis.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Černiauskienė

Fotografijos Rimantės Galinės


 INFORMACIJA APIE KORONAVIRUSĄ

 Norime visus nuraminti dėl esamos padėties Lietuvoje. Esant pirmam koronaviruso atvejui mūsų šalyje nereikėtų panikuoti, padėtis kontroliuojama specialistų. Reiktų žinoti esminius dalykus, kaip jį atskirti ir, kokių profilaktinių priemonių imtis.

Koronaviruso simptomai:

  • Karščiavimas (aukšta temperatūra).
  • Sausas kosulys.
  • Gerklės skausmas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Kaip elgtis, jei pasireiškia simptomai?

  • Bendruoju pagalbos centro telefonu kreiptis šiais atvejais:
  • Jei šeima keliavo Kinijoje ar Šiaurės Italijoje (Lambardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijo-Romanijos regijonuose), Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre per 14 dienų.
  • Jei jaučiama į gripą panašūs simptomai.
  • Jei 14 dienų buvo kontaktuojama su sergančiuoju koronavirusu.
  • Kreiptis į savo šeimos gydytoją, jei pajutote į koronaviruso panašius simptomus.

      3)  Imtis profilaktinių priemonių:

  • Dažnai plautis rankas patiems ir skatinti vaikus tai daryti.
  • Neliesti neplautomis rankomis akių ir veido.
  • Laikytis čiaudėjimo, kosėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
  • Reguliariai vėdinti patalpas
  • Vengti artimo ryšio, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai.
  • Vengti masinių susibūrimo vietų.

Informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Agnė Jonaitytė.

Papildomą informaciją rasite Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tinklapyje adresu (https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso)


Vasario 25 d. Blynų šventė.

Ko jūs sėdit užsidarį?

Gal jau žiemų jūs išvarį?

Jei nevarėt, mes padėsim,

Jei į krepšelį kažką įdėsit!

Su tokiu ketureiliu atėjo Užgavėnių persirengėliai – priešmokyklinukai į darželio grupę. Į krepšelius dėti nieko neprašėme, o patys atėjome su pilnais krepšiais blynų. O kaip gi blynų šventė be blynų! O ir per Užgavėnes reikia taip prisivalgyti, kad pilvas būtų kietesnis už kaktą. Ne tik valgėm, bet ir šokom, dainavom, triukšmavom, kad žiema, šiais metais taip ir neatėjus, nesugalvotų pasirodyti.

Žiema, žiema,

Kitąmet sugrįžk į kiemą!

Lauksime mes su rogutėm, su pačiūžom ir slidutėm! Foto

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Gražina Aranauskienė


Vasario 20 dieną 7 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Egle aplankė Vilnių. Svečiavomės Pinigų muziejuje. Čia sužinojome daug įdomių faktų apie pinigus. Ar žinojote, kaip vadinasi labai didelis skaičius, o tiksliau vienetas su šimtu nulių? Mes sužinojome, kad šis skaičius vadinamas gugolu. Gidė mums pasakojo apie skirtingų šalių pinigų atsiradimo istoriją, jų išvaizdos tobulinimą. Turėjome galimybę atsakyti į daugybę klausimų ir už tai gauti įvairių prizų bei dovanų. Aplankę muziejų, pasivaikščiodami nukeliavome į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Ten mūsų laukė ekskursija po šį didžiulį pastatą. Bibliotekoje pamatėme ne tik knygas, bet ir erdves, kuriose žmonės dirba prie kompiuterio, skaito, rašo, netgi muzikuoja. Gilų įspūdį paliko vitražas, poetų portretai, išdėlioti iš knygų, Martyno Mažvydo skulptūra. Apsilankę bibliotekoje, supratome, kad čia galima ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti daugybėje įdomių veiklų vaikams, paaugliams bei suaugusiems. Išvykos pabaigoje – taip ilgai laukta dažasvydžio pramoga! Apsirengėme specialias aprangas, išklausėme žaidimo taisykles ir pradėjome žaisti. Nors ir pavargome, tačiau namo važiavome labai patenkinti. Įspūdžiai, gera nuotaika, buvimas kartu – būtent tai ilgiausiai išliks mūsų atmintyje! Foto

7kl. mokinė Karolina Šataitė


Mes, penktokai, vasario 19 dieną važiavome į Vilnių, kur pirmą kartą aplankėme Signatarų namus. Juose rinkdavosi ir dirbdavo signatarai. Ten susipažinome su signatarų biografijomis, pamatėme Nepriklausomybės aktą, kur buvo surašyti visų dvidešimties signatarų vardai, ir sužinojome daug naujų faktų apie patį Aktą. Vėliau mūsų laukė Bažnytinio paveldo muziejus. Čia apžiūrėjome kunigaikščių dovanotas dovanas, brangenybėmis puoštas relikvijas, pasigaminome kiekvienas sau po atminimo suvenyrą. Apsilankę muziejuje, vykome į Zooparką, kur turėjome įveikti savo baimes. Lietėme rankomis gyvates, driežus, šimtakojį, matėme skorpionus, įvairias varles, vorus. Gėrėjomės beždžionėlėmis, lemūrais, triušiukais. Laikas Zooparke prabėgo nepastebimai greit, po jo keliavome į Lazerių areną. Čia labai smagiai ir aktyviai praleidome laiką. Foto

5 klasės mokinė Dinara Kašėtaitė


Mūsų gimnazijoje nuvilnijo, nugriaudėjo Valstybės atkūrimo diena. Ji šiemet buvo kaip niekad linksma, smagi ir siautulinga. Vasario 14 dienos vakarą mokiniai į gimnaziją rinkosi švęsti. Ir visai ne Šv. Valentino dienos, bet Vasario 16 – osios –  Valstybės atkūrimo dienos.

Šventė prasidėjo 20 val. jautriu gimnazijos grupės pasirodymu. Jaunimas sudainavo dainą ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“. Mokytojos A. Tarailienės paraginti dažniau susimąstyti apie atsakomybę, ryžtą, pareigą, visi gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais, tėveliais, svečiais iš Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos (mokinių tarybos atstovais) sugiedojo Lietuvos respublikos himną.

Vėliau žiūrėjome filmą ,,Tarp pilkų debesų“. Pamąstyti buvo apie ką kiekvienam – ir penktokui, ir dešimtokui, ir mokytojui, ir tėveliui…

Pasibaigus filmui, laukė siautulinga ,,Kukumbalio“ organizuojama liaudiškų šokių vakaronė. Kaip visada, salėje vos tilpo norintys šokti. Devynis prakaitus praliejome, tačiau nepasidavėme – visi ištvermingai šokome, trypėme, dainavome iki pabaigos. Pasibaigus vakaronei, visų laukė ypatingas svečias – pirmasis gimnazijos mokinių prezidentas Deividas Petrulevičius. Svečias noriai dalijosi prisiminimais apie mokyklą, prezidentavimo laikotarpį, akcentavo, jog, reikalui esant, būtina galvoti apie pareigą ir atsakomybę. Deividas pasakojo ir apie tai, ką jis veikia šiandien. Tokie susitikimai ypač drąsina jaunus žmones, kuriems kartais pristinga motyvacijos, drąsos.

O koks gi gimtadienis be dainų? O jei jau gimtadienis Lietuvos, tai kiekviena klasė paruošė po gražią dainą apie Lietuvą. Negana to, kiekvieną dainos posmą lydėjo ir prasmingi palinkėjimai – sau, draugui, tėvynei, Lietuvai. Po kiekvienos klasės pasirodymo klausėmės jautraus gimnazijos grupės koncerto. Pasirodo, tikrai turime kuo didžiuotis…

Vėliau šėlome diskotekoje, ir, visų nuostabai, nuo 3 iki 5 valandos nakties jaunimas dar bandė jėgas ir sporto salėje – žaidėme tinklinį, krepšinį, o tie, kas nesportavo, tiesiog palaikė savo draugus ir bendraklasius arba ramiai leido laiką klasėse.

Vievybė, draugystė, palaikymas, gera nuotaika – tokius žodžius norisi ištarti kalbant apie jau tradicija tapusį Merkinės V. Krėvės gimnazijos renginį ,,Naktis mokyloje“, kurio metu mes švenčiame Lietuvos Valstyvės atkūrimo dieną. Foto

Gyvuok, Lietuva. Tu gerose rankose.


Vasario 12 d. Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiados rajoniniame etape Iag kl. mokinė Adriana Večkytė (mokyt. R. Černiauskienė) laimėjo garbingą pirmąją vietą.

Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados rajoninio etapo laimėtojus. Asta Bubnelytė (Iag kl.) laimėjo antrą vietą, o Ovidijus Točelis (IIIag kl.) džiaugėsi trečiosios vietos laimėjimu. Mokinius olimpiadai ruošė mokyt. Stasys Papartis.

Sausio 30 d. Varėnos technologijos ir verslo mokykloje vyko meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas. Sveikiname 8b kl. mokinę Austėją Tarailaitę (mokyt. R. Varanavičienė) ir IIIg kl. mokinę Moniką Kazabuckaitę (mokyt. R. Černiauskienė) laimėjusias šiame konkurse trečiąsias vietas.


35 kilometrai, 8 val. žygiavimo, keliaujant Dzūkijos partizanų keliais, įveikti! Merkinė – Roduka – Kasčiūnai – Puvočiai – Merkinė, gausybė įspūdžių, iššūkių, reginių, potyrių…Visa tai įvyko Vasario 8 d. „Jaunųjų šaulių“ žygyje „Partizanų keliais“. Foto

Jaunųjų šaulių vadas, Vytautas Černiauskas


Vasario 3 – 7 dienomis gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai, kartu su grupių mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis prisijungė prie Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio – darželio bendruomenės organizuotos sveikos gyvensenos savaitės.

Grupių mokytojos organizavo vaikučiams “Augu sveikas ir stiprus”, “Augu sveikas, kai sportuoju”, “Sveikai valgau – sveikas augu”, “Augu sveikas kaip ridikas” veiklas. Mažieji dalyviai užsiėmimų metu lavino smulkiosios ir stambiosios motorikos įgūdžius, diskutavo ir tyrinėjo, ką valgyti, kad augtum sveikas ir stiprus, sportavo ir mankštinosi, sustiprino asmens higienos įgūdžius, mokėsi atsipalaidavimo technikų. Foto


Šiemet jau septintą kartą dalyvavome prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“, kuri ir šiemet kvietė dovanoti naujų knygų mokyklos bibliotekoms. Džiaugiuosi, kad mūsų gimnazijos biblioteka ir šiemet sulaukė didelio būrio knygų bičiulių, kurie padovanojo vertingų  knygų mūsų mokiniams. Nuoširdų ačiū tariu Jurgitai ir Audriui Barysams, Eglei ir Linui Saboniams, Jurgitai ir Arūnui Barysams, kurie ne vienerius metus padovanoja taip reikalingų knygų. Taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti buvusiems mūsų gimnazijos mokiniams: Dignai Čaplikaitei, Gabrielei Leskauskaitei, Martynui Katelynui.  Ačiū gimnazijos bendruomenei – mokiniams: Adelei Glavickaitei (1 kl.), Elingai Točelytei (1 kl.), Jonui Zuikiui (1 kl.), Benui Žukauskui (1 kl.), Dominykai Bakanauskaitei (2 kl.), Pauliui Balevičiui (2 kl.),  Emilijai Bliūdžiūtei (2 kl.), Miglei Baranauskaitei (2 kl.), Miglei Nanartonytei (2 kl.), Andrėjai Amšiejūtei (2 kl.), Emiliui Jakavoniui (3 kl.),  Audrutei Petraitytei (3 kl.), Pijui Balevičiui (3 kl.), Vanesai Sinkevičiūtei (3 kl.), Rugilei Stankevičiūtei (3 kl.), Austėjai Žitkutei (3 kl.), Karinai Bartkevičiūtei (3 kl.), Brigitai Dzimanavičiūtei (3 kl.), Gabijai Tarailaitei (3 kl.), Rugilei Stankevičiūtei (3 kl.), Anuprui Glavickui (4 kl.), Žygiui Varanavičiui (4 kl.), Ugnei Petraitytei (5 kl.), Faustei Varanavičiūtei (5 kl.),  Rimvydui Stankevičiui (6 kl.), Austėjai Tarailaitei (8 kl.), Matui Burduliui (8 kl.), Simonai Jeskevičiūtei (8 kl.), Danielai Narkevičiūtei (8 kl.), Karoliui Janulevičiui ( Ig kl.), Agnei Jocytei (Ig kl.),  Ugnei Lukšytei (IIg kl.), Modestai Turauskaitei (IIIg kl.), 5 kl. mokiniams ir auklėtojai Eglei Sabonienei, 7 kl. mokiniams ir auklėtojai Eglei Sabonienei,  8a ir 8b kl. mokiniams ir auklėtojai  Renatai Varanavičienei, Iag ir Ibg kl. mokiniams ir auklėtojai Astai Tarailienei, II g kl. mokiniams ir auklėtojai Rūtai Kučinskienei, IVg. kl. mokiniams ir auklėtojai Renatai Černiauskienei; mokytojams: Rasai Alekšiūnienei, Rasai Bingelienei, Birutei Čaplikienei, Alytei Katelynaitei, Astai Tarailienei, Irenai Lužienei, Ingai Kimontienei, Reginai Sakalauskienei, Vilijai Katkevičienei, Marytei Padalskienei, Zitai Kulakauskienei,  Ritai Černiauskienei, Silvestrui Pūčiui. Taip pat dėkoju UAB „Justauta“, Labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.

Bibliotekos lentynos pasipildė net 201 knyga. Dėkoju visiems už prasmingas dovanas ir galimybę pasidalinti skaitymo džiaugsmu. Labai Ačiū, kad neliekate abejingi šiai „Knygų Kalėdų“ akcijai. Jūsų dėka naujos knygos jau džiugina bibliotekos lankytojus ir skaitytojus.

Kviečiu užsukti į mūsų biblioteką pavartyti, paskaityti ar tiesiog pasidžiaugti akcijos metu gautomis knygomis.


Sausio 31 d. Varėnos kultūros centre buvo paminėtas Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-metis Varėnoje. Šventės dalyvius sveikino Varėnos rajono meras Algis Kašėta, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, Karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius, kiti garbūs svečiai. Buvo apdovanoti nusipelnę šauliai, mokytojai, jaunieji šauliukai. Sveikiname Karolį Jankeliūną, Giedrių Dirsę, Roką Šidlauską ir Luką Jauneiką, kuriems buvo įteikti padėkos raštai už šauliškų idėjų puoselėjimą. Kaip sakoma – „Tėvynės labui“.  Foto

„Jaunųjų šaulių“ vadas Vytautas Černiauskas


Sausio 30 dieną Varėnos Technologijų ir verslo mokykloje vyko rajoninis Meninio skaitymo konkurso etapas. Sveikiname mūsų gimnazijos mokines Austėją Tarailaitę (mokyt. R. Varanavičienė) ir Moniką Kazabuckaitę (mokyt. R. Černiauskienė), laimėjusias šiame konkurse trečiąsias vietas.

Sveikiname 53 – osios Lietuvos mokinių Biologijos olimpiados savivaldybės etapo laimėtojus.

9 – 10 klasių grupėje Iag klasės mokinė Asta Bubnelytė (mokyt. Neringa Kosmanienė) laimėjo trečiąją vietą.

III – Ivg klasių grupėje Monika Kazabuckaitė (IIIg kl.) ir Bernadeta Večkytė (IVg kl.) tapo antrosios vietos laimėtojomis.  Merginų mokytojas – Silvestras Pūtys.


Sausio 24-ąją,  mūsų gimnazijoje lankėsi poetai Viktoras Rudžianskas ir Vytautas Kaziela. Pamoką-susitikimą su poetais vedė poetė Rita Makselytė.

Pamokoje dalyvavo IIIG klasės mokiniai,  prie kurių prisijungė keli poezijai neabejingi Ia, II ir IV klasių gimnazistai.

Plačiau skaitykite „Šulinyje” https://www.facebook.com/Laikra%C5%A1tis-%C5%A0ulinys-1729369427147780/

Fotografijos Vytauto Černiausko ir Kotrynos Černiauskaitės


Sausio 23 dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo 9 – 10 klasių mokinių Anglų kalbos konkurse (savivaldybės etape).

Sveikiname IIg klasės mokinę Aistę Kašėtaitę (mokyt. Audronė Streikuvienė), kuri tapo pirmosios vietos laimėtoja.


Sausio 21 dieną net šešios mūsų gimnazistės varžėsi Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rajoniniame ture.

Sėkmė nusišypsojo Iag klasės mokinei Kotrynai Černiauskaitei (mokyt. Asta Tarailienė), 9 – 10 klasių grupėje laimėjusiai antrąją vietą, ir IIg klasės mokinei Emilijai Garškovaitei (mokyt. Renata Varanavičienė), kuri tapo trečios vietos laimėtoja.

III – IVg klasių grupėje be galo nudžiugino IVg klasės mokinės Gintarės Barišauskaitės (mokyt. Renata Varanavičienė) laimėjimas. Gintarė tapo pirmosios vietos laimėtoja, o IIIg klasės mokinė Agnė Baltulionytė  (mokyt. Rita Černiauskienė) džiaugėsi garbinga trečiąja vieta.

Sveikiname olimpiados nugalėtojas bei jų mokytojas, o Gintarei linkime kuo didžiausios sėkmės atstovaujant rajoną respublikiniame Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etape.

Trys mūsų gimnazijos mokinės dalyvavo 49 – ojo tarptautinio jaunimo Epistolinio rašinio konkurso savivaldybės etape.  Merginos buvo gavusios užduotį – parašyti laišką suaugusiajam apie pasaulį, kuriame jos gyvena.

Didžiuojamės II vietos laimėtoja 5 klasės mokine Fauste Varanavičiūte (mokyt. Asta Tarailienė) bei III vietos laimėtoja 8b klasės mokine Austėja Tarailaite (mokyt. Renata Varanavičienė). Taip jau sutapo, kad abi mokinės adresatu pasirinko prosenelius. Tiek Faustė, tiek Austėja senoliams jautriai pasakojo apie saugumą, laisvę, galimybę džiaugtis paprastais dalykais, dėkojo už šeimą, buvimą kartu, mielus prisiminimus. Juk tai ir yra svarbiausi dalykai pasaulyje.

Abiejų mokinių darbai dalyvaus respublikiniame šio konkurso etape.

Sveikiname Faustę, Austėją bei jų mokytojas. Linkime merginoms toliau kurstyti kūrybiškumo ugnelę, o mokytojos, tikimės, neleis jai užgesti.


Sausio 20 dieną Merkinės V. Krėvės gimnazijoje gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas.

5 – 8 klasių grupėje pirmąją vietą pelnė Austėja Tarailaitė (8bkl.), antrąją vietą laimėjo Nojus Sukackas (6 kl.), o trečiąja vieta dalinosi Karolina Šataitė (7 kl.) ir Titas Jankeliūnas (5 kl.).

Ig – IVg klasių grupėje pirma vieta atiteko Monikai Kazabuckaitei (IIIg kl.) ir Gustei Petrulevičiūtei (Ibg kl.). Antosios vietos laimėtoja – Kotryna Černiauskaitė (Iag kl.), o trečioji vieta atiteko Inesai Saveiskytei (Ibg kl.) ir Ugnei Lukšytei (IIg kl.).

Austėja Tarailaitė (mokyt. R. Varanavičienė), Monika Kazabuckaitė (mokyt. R. Černiauskienė) ir G. Petrulevičiūtė (mokyt. A. Tarailienė) atstovaus gimnaziją rajoniniame Meninio skaitymo konkurso ture, kuris vyks sausio 30 dieną.

Sveikiname nugalėtojus, jų mokytojus ir linkime kuo didžiausios sėkmės tolimesniame konkurso etape


Sausio 17 dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo 69 – osios Matematikos olimpiados rajoniniame ture.

III – IVg klasių grupėje pirmąją vietą laimėjo IIIg klasės mokinys Ovidijus Točelis (mokyt. Rūta Kučinskienė) ir IVg klasės mokinys Arnas Keršys (mokyt. Alytė Katelynaitė). Bernadeta Večkytė (IVg klasė) pelnė antrąją vietą. Bernadetos mokytoja –  Alytė Katelynaitė. Trečiosios vietos laimėtojas – Ignas Šambaras (mokyt. Rūta Kučinskienė).

Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojas. Linkime didžiausios sėkmės toliau klaidžiojant matematikos labirintais.


Sausio 13 – Laisvės gynėjų diena. Šią dieną 8 klasėje apsilankė šaulys, buvęs Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokinys Ričardas Sinkevičius. Jis ir mūsų bendraklasės Rugilės tėtis. Kaip žinia mūsų gimnazijoje vyksta projektas „Drąsinti ateitį reikia“, kurio esmė, kad buvę mokiniai grįžtų į mokyklą pasidalinti savo patirtimi. Ričardas Sinkevičius kartu su nemažu būriu merkiniškių prieš 29 – erius metus dalyvavo sausio įvykiuose. Svečio tikslas buvo mums, jaunajai kartai, kuo plačiau papasakoti apie 1991 metų sausį vykusius įvykius. Ričardas Sinkevičius rodė parlamento, televizijos bokšto fotografijas, kurias budėdamas prie Vilniaus svarbiausių objektų 1991 metų sausį, lemtingomis dienomis, padarė pats. Jis mums drebančiu balsu pasakojo, kaip jautėsi žmonės, stovėję minioje, pasiruošusioje ginti savo tautą, valstybingumą ir laisvę,  kad ir kas nutiktų. Klausydami svečio, pajutome stiprų vienybės, meilės tėvynei, atsakomybės už ją jausmą. Ričardas Sinkevičius ne kartą akcentavo, kad dabar turėtume būti laimingi gyvendami laisvoje Lietuvoje, kuriai negresia jokios negandos. Na, o auklėtojai paklausus, kas dabar stotų ginti savo gimtąją šalį, visi aštuntokai nedvejodami pakėlė rankas. Džiugu. Lietuva gerose rankose.  Foto

8b klasės mokinė Austėja Tarailaitė


Sausio 13  d. Kaip ir kasmet su jaunaisiais Gimnazijos šauliukais keliavome į Druskininkus pagerbti Sausio 13 – osios didvyrių atminimo. Dalyvavome aštuntą kartą vykusiame „Laisvės gynėjų dienos” pagerbime, kurio idėja – jau tradiciniu tapęs pagarbos bėgimas aplink Druskonio ežerą.  Foto

„Jaunųjų šaulių” vadas Vytautas Černiauskas


Sausio 13 d. Minėdami Laisvės gynėjų dieną, prisiminėme sausio 13 -osios įvykius. Dalyvavome akcijose „Atmintis gyva, nes liudija“ ir „Neužmirštuolė“. Foto


Sausio 13 – oji – laisvės gynėjų diena. Atmintis gyva, nes liudija. Foto


Sausio 7 d. Mažųjų teatro „Pelėdžiukas“ artistai, vadovaujami  mokytojos Zitos Kulakauskienės,  aplankė Merkinės Globos namų  gyventojus, pasveikino juos su žiemos šventėmis ir eilinį kartą pradžiugino juos savo pasirodymu. Foto


Gruodžio 27 d. IIg ir IIIg kl. mokiniai dalyvavo šventiniame renginyje, kuris vyko Merkinės globos namuose. Mokiniai šoko tautinius šokius, dainavo, kartu vaišinosi torto gabalėliu.Šiltas bendravimas, dėmesys įžiebė ne vienam globos gyventojui džiaugsmą ir viltį. Džiaugiamės galėdami dalintis gerumu.


Gruodžio 20 d. Praūžė pradinukų karnavalas. Foto


Gruodžio 19 dieną gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikučius aplankė Kalėdų senelis. Šventės metu buvo daug dainelių, eilėraščių, šokių, netrūko ir dovanų. Foto


Nuo 2019 metų vasario mėn.  iki  gruodžio mėnesio II g.kl. mokinės – Emilija Garškovaitė, Aistė Kašėtaitė, Austėja Keršytė, Ugnė Lukšytė ir Justina Žitkutė –  dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame  projekte „Sveikata visus metus”. Kiekvieną mėnesį jos gavo po iššūkį, kurį reikėjo įvykdyti kuo originaliau. Pasitelkę visus savo gabumus ir žinias, gautus  iššūkius įveikė ir gruodžio 12 dieną dalyvavo projekto „Sveikata visus metus „. baigiamojoje konferencijoje, kurios metu II g.kl. mokinės Emilija G. ir Austėja pristatė komandos sukurtą ,,Sveikatos kalendorių“ ir taip pat išklausė kitų dalyvių pranešimus. Po konferencijos jos gavo sveiko ir naudingo maisto ir jautėsi laimingos, kad turėjo galimybę išbandyti save šio projekto metu, sužinoti daug naujų dalykų apie sveikatą ir parodyti savo kūrybiškumą.

IIg kl. mokinė Emilija Garškovaitė


Gruodžio 10 d. „Man dantukas kliba”, „Man vakar iškrito dantukas”, „Negaliu valgyti obuolio, man juda dantukas”, – nuolat tenka girdėti iš priešmokyklinukų. Būtent šio amžiaus vaikams pradeda kristi pieniniai dantys ir jų vietoje atauga nuolatiniai. Ir daug dažniau nei Kalėdų Senelis, vaikučius aplanko dantukų fėja. Tiesa, ji ateina naktį, kai visi miega ir pasiima dantuką. Niekas jos nėra matęs.

Tuk tuk tuk. „Ar galiu užeiti?”- kažkas pasibeldė ir paklausė vieną rytą. Ir į grupę įėjo – nepatikėsite – DANTUKŲ FĖJA. Taip, ta pati, kurios niekas nėra matęs. Kurį laiką sėdėjome netekę žado, net pasisveikinti pamiršome. Ji buvo graži graži.

Dantukų fėja atkeliavo pasidomėti, ar vaikučiai žino, kaip reikia prižiūrėti dantukus. O mes, jau pabuvę pas dantų gydytoją ir išklausę jos patarimų, viską žinome apie dantų priežiūrą ir higieną. Ir ne tik žinome, bet ir prižiūrime dantis.

Prieš iškeliaudama pas kitus vaikus, dantukų fėja mums paliko dovanų. Foto

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Gražina Aranauskienė


Gruodžio 7 d. „Jaunieji šauliai” vyko į Alytų, kur dalyvavo ekskursijoje bei šventiškame renginyje „Šaulių Kalėdos”. Jame už aktyvią veiklą buvo apdovanota mūsų būrelio narė Rasa Stravinskaitė, IIg kl.  „Jaunųjų šaulių” vadas, Vytautas Černiauskas. Foto


Jau trečius metus tęsias gludus ir prasmingas Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazijos ir Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos bendradarbiavimas. Šiais metais, giliau pažinę savo gimtinę (kraštą, kuriame gimėme ir gyvename), nėrėme į savo krašto ištakas, lankydami šalia Nemuno nusidriekusias pilis. Rezultatas – smagus filmukas, kuriame stengėmės sudėti viską, kuo didžiuojamės – praeitis, istorija, kultūra, na ir, žinoma, šiandiena.

O gruodžio 6 dieną, penktadienį, didelė Ig klasės mokinių komanda dalyvavo Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų tautinių bendruomenių jaunimo tarpkultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymo renginyje ,,Aš esu Lietuva“, kuris vyko Vilniuje, Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Kaip ir kasmet, grožėjomės įspūdingu reginiu scenoje, turėome puikią glimybę dar kartą pabendrauti su savo prtneriais, pasidalinti kitų metų planais. Ypatingai sudomino projektų priristymas – pasirodo, kiek daug galime kartu.

Dėkojame Elizos Ožeškovos gimnazijos mokytojai Laimai Narodovskajai bei Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės už galimybę dalyvauti projekte, giliau pažinti ne tik savo kraštą, bet ir tautas, gyvenančias šalia mūsų, Lietuvoje. Juk bedraudami, dalindamiesi idėjomis, svajonėmis judame pirmyn. Foto


Gruodžio 3 d. Vieną dieną į žemę iš dangaus nukrito lietaus Lašelė. Nukritusi susitiko su Televizoriumi, kuris rodė 35 kanalus. Jis buvo pasipūtęs ir visiškai nenorėjo būti palaistytas Lašelės. Pasakų Knyga buvo miela, bet labai liūdna, nes niekas nenorėjo jos skaityti. O Lašelės noras ją palaistyti, nepradžiugino, tik dar labiau nuliūdino. Kas gi laisto knygas! Žemėje Lašelė susitinka Skudurą. Tiesa, tas susitikimas vos nesibaigė tragiškai, nes Skuduras norėjo išvalyti Lašelę. Laimė, Lašelė išsigelbėjo ir pagaliau rado tai, dėl ko nukrito į Žemę, – Gėlę Albertą. O ji kaip tik troško būti palaistyta!

Keisti ir neįprasti herojai, linksmos dainelės ir muzika spektaklyje „Lietaus Lašelė” džiugino darželio mažuosius. Foto


Gruodžio 2 d. Aštuntos ir vienuoliktos klasių mokiniai darė Advento vainiką, kurį padovanojo Merkinės slaugos ligoninės ligoniams. Į darbą įdėjom daug meilės ir nuoširdumo. Advento vainikas ir parodytas dėmesys įžiebė plačiausias šypsenas žmonių veiduose, o tai buvo svarbiausia, nes Advento laikotarpiu reikia skleisti gerumą ir meilę kitiems. Foto


2019-11-26 vyko rajoninės mergaičių futbolo 5×5 varžybos. Iškovota II vieta

2019-11-22 vyko zoninės kvadrato varžybos. Mergaitės 2007 ir jaunesnės – I vieta, berniukai 2007 ir jaunesni – I vieta.

2019-11-19 vyko rajoninės futbolo 5×5 varžybos. Berniukai  iškovojo II vietą.

2019-11-15 vyko miesto kvadrato zoninės varžybos. Mergaitės 2007 ir jaunesnės – I vieta. Foto

2019-11-05 vyko rajoninės mergaičių varžybos. 2007 ir jaunesnės – I vieta. Foto

2019-10-23 vyko rajoninės kvadrato varžybos. Berniukai 2009 ir jaunesni – I vieta. Foto

2019-10-18 vyko rajoninės kroso varžybos.  Foto

Prizininkai:

Gabija Dirsytė IIIg kl. – I vieta

Giedrius Dirsė IVg kl. – I vieta

Viktorija Jankeliūnaitė IIIg kl. – II vieta

Andrijana Jarmalavičiūtė 8 kl. – I vieta

Lukas Jauneika IIIg kl. – III vieta

Agnė Jocytė Ig kl. – II vieta

Edvinas Jonytis IIg kl. – II vieta

Žilvinas Jonytis IIg kl. – I vieta

Tomas Bliūdžius 7 kl. – I vieta

Tita Večkytė  6 kl. – II vieta


Lapkričio 26 d. 1-2 klasės mokinukai lankėsi Varėnos Kultūros centre, kur dalyvavo edukaciniame interaktyviame spektaklyje „Kontis ir Tvarkius“. Tai istorija apie du draugus, kurie padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingiems. Kontis daiktus pažįsta geriau nei žmones ir jis labai nori, kad žmonės nepirktų tiek daug daiktų ir jų nemėtytų į konteinerius. Pasitelkus pasaką, lėlių teatro aktoriai priminė vaikams apie atliekų rūšiavimo svarbą, apie atsakomybę už savo aplinką, kurioje gyvename. Foto

Mokytoja Rasa Alekšiūnienė


Lapkričio 23 d. III g. klasės mokinys Ovidijus Točelis parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje tarptautinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ apdovanojimų šventėje buvo apdovanotas 1 etapo 1 laipsnio diplomu. Ovidijus tapo nugalėtoju vienuoliktokų tarpe šalies mastu. Sveikiname! Foto


Kalėdinė akcija „Padovanok knygą bibliotekai“

Kartu su didžiausių ir įsimintiniausių žiemos  švenčių laukimu Varėnos rajono Merkinės V. Krėvės gimnazijoje pradedame akciją „Padovanok knygą bibliotekai“.

Kviečiame šioje akcijoje dalyvauti visus mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir visą mokyklos ir Merkinės miestelio bendruomenę.

Akcijos metu kviečiame dovanoti naujas arba jau perskaitytas knygas. Kalėdinė akcija vyksta nuo lapkričio 25   iki sausio 6 dienos.

Padovanokime vieni kitiems knygos skaitymo džiaugsmą. Iš anksto dėkojame visiems ir laukiame bibliotekoje.


Lapkričio 20 dieną Ig klasės mokiniai, dalyvaujantys projekte „Mokomės mokyti(s) matematikos“, išvyko į Vilnių. Mums teko pabuvoti VGTU. Vilniaus Gedimino technikos universitetas įkurtas 1956 m. Šis universitetas siūlo nemažai studijų programų, vienos iš jų: aviacijos mechanikos inžinerija, avionika, orlaivių pilotavimas, architektūra, bioinžinerija, informacinės technologijos, transporto inžinerija, kūrybinės industrijos. Mūsų klasė lankėsi Statybos fakultete. Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros dėstytojas, inovatyviųjų statybinių konstrukcijų laboratorijos mokslo darbuotojas doc. dr. Ronaldas Jakubovskis trumpai pristatė studentų projektinius darbus, papasakojo apie aukščiausius pasaulio pastatus, nuo pastatyto seniausiai ir dar tik esančio projektavimo arba statybos stadijoje. Sužinojome daugiaaukščių namų ir dangoraižių statymo ypatybes, kaip keitėsi daugiaaukščių namų statyba, skirtingus jų statymo būdus – skirtingo aukščio namams yra taikomas skirtingas statymo būdas. Kiekvienas statybos būdas pritaikomas taip, kokio aukščio pastatas bus statomas, taip pat atsižvelgiama, kaip pastatą pakeis vėjas.

Metalinių ir kompozicinių konstrukcijų katedros lektorius, inovatyviųjų statybinių konstrukcijų laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Arvydas Rimkus papasakojo apie šiame fakultete esančias laboratorijas ir jose atliekamus bandymus. Ėjome į statybinių konstrukcijų bandymo laboratoriją, kurioje matėme studentų darbus, kaip išbandomas betonas ir kitos konstrukcijos, taip pat sužinojome, kokie papildomi komponentai dedami į betoną, kad jis būtų  tvirtesnis ir atlaikytų stiprius smūgius bei didesnį svorį. Apžiūrėjome įvairius prietaisus, skirtus išbandyti betoną. Manau, laboratorijos dydis ir visi prietaisai gerokai nustebino mano bendraklasius. Laboratorijoje taip pat stebėjome bandymą, kaip statine apkrova buvo tiriamas 12 mm skersmens plieninio strypo tvirtumas. Būtent taip tiriama, kokią jėgą gali atlaikyti plieniniai strypai, kurie naudojami pastatų, dangoraižių, tiltų konstrukcijose. Įdomu buvo susipažinti su pastatų projektavimu, smagu apžiūrėti laboratorijas. Patiko, kad daug kalbėjome apie matematiką, sužinojome, kaip matematikos žinios pritaikomos projektuojant ir statant dangoraižius. Foto

Iag klasės mokinė Asta Bubnelytė


Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena, o jos simbolis šiais metais – švyturys. „Keistas žodis”, „Net ištarti negaliu”, – pasigirsta iš ugdytinių lūpų. Žodžio „tolerancija” raidės priešmokyklinukams žinomos, pavyksta ir vieną kitą skiemenį pasakyti, bet prasmė – neaiški. „Dar vienas keistas žodis”, – pasigirsta paminėjus šios dienos simbolį švyturį. Tyla ir laukimas: ar pavyks sužinoti šių žodžių prasmę. „Sugyventi visiems: jauniems ir seniems, įvairių šalių žmonėms, dideliems ir mažiems. O švyturys – tai toks statinys, kuris padeda laivams nepasiklysti jūroje. Švyturys – tai pagalba.” Vaikų veidai nušvinta: „Aš turiu mažą brolį, aš jam padedu”, „Aš turiu du mažus brolius ir sesę”.

…ir susitikome: mažieji lopšelio vaikučiai ir didieji priešmokyklinukai. O susitikę kartu spalvinome švyturį ir laivelius, žaidėme. Kartu visada smagu! Foto

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Gražina Aranauskienė ir lopšelio grupės mokytoja Rūta Vitkauskienė


Lapkričio 13 dieną IIg. klasės mokinės Emilija, Justina, Austėja ir Ugnė pradinių klasių mokiniams pristatė vaikų knygų penketuką, kuris dalyvauja „Metų knygos rinkimuose. Visos knygos įdomios, pamokančios ir pilnos nuotykių. Dovilės Zavedskaitės knygoje „Lietus ir skafandras“ pasakojama apie mergaitę, kuri yra alergiška lietui. Ignės Zarambaitės knygoje „Stebuklingi senelio batai“ pasakojama apie berniuką Enriką ir įvairius nuotykius su senelio batais. Pauliaus Norvilos knygelėje „Strykt pastrykt“ yra apie kiškį, kuris parašė knygą. Vytauto V. Lansbergio kūrinėlis ,,Pūkis karalius” pasakoja apie Pūkį, kuris susapnavo esąs karalius ir labai panorėjęs juo tapti. Tomo Dirgėlos kūrinyje „Benas – sapnų siuvėjas“ istorija sukasi apie nepaprstą berniuką Beną, kuriam tenka išmokti gyventi be tėvų ir vykdyti labai atsakingą darbą. Mūsų mokyklos pradinukus sužavėjo visos knygos, tad skaitysime ir su nekantrumu lauksime ,,Metų knygos rinkimų” pabaigos. Foto

Ugnė Lukšytė IIg klasė


Lapkričio 11 d. „Jaunieji šauliai” dalyvavo pratybose su Airsofto ginklais. Pratybos vyko Merkinės miškuose.  „Jaunųjų šaulių” vadas, Vytautas Černiauskas. Foto


Lapkričio 7 dieną į mūsų gimnaziją atvyko Varėnos ,,Ąžuolo” gimnazijos mokinių taryba susitikti su mumis. Tarybos pristatė savo veiklas, aptarė bendrus projektus ir ateities idėjas. Susitikimas buvo šiltas, įdomus ir naudingas. Pasisėmėme motyvacijos bei idėjų iš svečių. Tikimės, kad bendri projektai įvyks, palaikysime draugiškus santykius su mokiniais iš Varėnos ir paįvairinsime mokyklos gyvenimą.


Lapkričio 6 d. visą Lietuvą tiesiog apgaubė gerumo virusas. Tauta šventė Pyragų dieną. Šiais metais dalijimosi ir aukojimo idėja neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Ir mes skanavome pyragus bei dalijomės tuo, ką turime. Šventė įvyko gimnazijos Mokinių Tarybos iniciatyva.

Galintieji ir gebantieji kepti, kepė pyragus, sausainius, keksiukus ir t.t. Kiti gi prie akcijos prisidėjo pildydami aukų dėžutę. Tiek mokiniai, tiek mokytojai, kiti gimnazijos darbuotojai ragavo skanėstus, bendravo, dalijosi gerumu ir puikia nuotaika. Su dideliu pasididžiavimu skubame pranešti, kad mums pavyko surinkti 228 eurus ir 75 euro centus. Visi šie pinigėliai bus pervesti į Išsipildymo akcijos fondą ir pasieks tuos, kuriems jų reikia labiausiai – sunkiai sergančius vaikus. Džiaugiamės galėdami dalintis gerumu. Juk tai užkrečiama.  Foto

Gimnazijos Tarybos narė Austėja Tarailaitė


Spalio 31 dieną, paskutinę rudens dieną, 8 a ir 8 b klasės mokiniai lankėsi Vilniuje. Mokiniai per vieną dieną buvo numatę aplankyti du objektus ir aktyviai pasibūti. Pirmiausiai 8 -tokai  aplankė aukščiausią ir įspūdingiausią atodangą Lietuvoje. Atodangos aukštis – 65 metrai, plotis – 260 metrų.  Nuo Pūčkorių atodangos atsiveria nuostabi Vilniaus apylinkių panorama: matosi Vilnios upės vingiai, Pavilnių regioninio parko kalvos ir miškai, buvęs Pūčkorių palivarkas, buvusi patrankų liejykla (nuo jos vietovė ir įgavo Pūčkorių pavadinimą). Pūčkorių atodangą galima apžiūrėti tiek nuo viršaus, tiek iš apačios, keliaujant vaizdingu Pūčkorių pažintiniu taku. Antrasis objektas, kurį aplankė 8-tokai, buvo Bažnytinio paveldo muziejus, įsikūręs Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Kvapą užgniaužę klausėme gidės pasakojimų apie 1,5 m aukščio ir 25 kg monstranciją, kurių pasaulyje yra išlikę tik 4, 200 metų senumo liturginius reikmenis. Žavėjomės pasakojimais apie XVII- XVIII a. didikų gyvenimą, moterų teises. Žinoma, pasitelkę visą savo išmintį ieškojome lobio. 8a, 8 b klasės išvyką vainikavo fizinį aktyvumą skatinantis žaidimas „Dažasvydis“. Taigi, išvyka į Vilnių tikrai pavyko, nes kiekvienas išgirdome, pamatėme arba patyrėme tai, kas mus domina. Foto

Rugilė Sinkevičiūtė


Spalio 30 dieną mes, penktokai, keliavome po Varėnos kraštą. Pirmiausiai vykome į Perloją. Ten apžiūrėjome Perlojos muziejų, susipažinome su Perlojos archeologine ir istorine praeitimi: gyvenvietės raida didžiųjų kunigaikščių laikais, caro valdžios metais, žymiąja Perlojos respublika, gyvenimu nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu. Susižavėję klausėmės gidės pasakojimų apie Vytauto Didžiojo paminklą, kuriame, anot gidės Marijos, yra įmūryti geležinkelio bėgiai. Aplankėme ir Perlojos bažnyčią. Sužinojome, kad Perlojos bažnyčioje yra daugiausia tautiškų puošybos detalių, kurios nebuvo sunaikintos sovietmečiu. Skaudųjį mūsų tautos laikotarpį išgyveno Vytis, Gedimino stulpai ir kiti tautiškumo ženklai. Iš Perlojos važiavome į Varėną, pavaikštinėjome Žiežulio taku. Pagaliau atėjo ir filmo laikas. Po filmo keliavome į didžiausią Lietuvos kaimą Marcinkonis. Pakeliui aplankėme versmę ,,Ūlos akis“. Buvo įdomu apažiūrėti šaltinį, kuris išsiveržia kaip mažas geizeris. Paskutinis mūsų aplankytas objektas buvo Marcinkonių lankytojų centras. Susipažinome su pelkėse augančiais augalais ir mūsų, dzūkų, kopomis. Gidas pasakojo, kaip seniau gyveno šiliniai dzūkai.

Nors mes visi gimėm ir augam Varėnos krašte, bet dar daug yra gamtos objektų, kaimų su savo įžymia istorija, kurių mes nepažįstam. Foto

5 klasės mokinė  Faustė Varanavičiūtė


Spalio 29 dieną septintokai paįvairino savo rudens atostogas keliaudami su auklėtoja Egle ir istorijos mokytoju Eimantu į Vilnių. Kelionė iki Vilniaus nebuvo ilga ir netrukus pasiekėme savo pirmąją stotelę – Valdovų rūmus. Atvažiavus prasidėjo pirmoji edukacija „Susipažinkime – Valdovų rūmų muziejus“. Gidas mums papasakojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą, pasivaikščiojome tarp autentiškų mūrų, kuriuos gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome šioje teritorijoje rastus unikalius archeologinius radinius bei turėjome progą pamatyti, kaip dirba archeologai. Ekskursiją tęsėme grožėdamiesi įvairių epochų menėmis. Lipome į apžvalgos aikštelę, kuri yra paskutiniame Valdovų rūmų aukšte. Iš ten atsivėrė nuostabūs Vilniaus senamiesčio vaizdai. Antrosios edukacijos metu mes galėjome pasimatuoti viduramžių karių šarvus, šalmus, teko palaikyti rankose kalaviją, kardą, skydą (jie buvo gana sunkūs), šaudėme iš arbaleto. Kita mūsų išvykos dalis tęsėsi Lazerių arenoje. Pasiekę areną, negalėjome sulaukti, kol pradėsime žaidimą. Išklausėme instrukcijas, pasidalijome į Raudonųjų ir Mėlynųjų komandas, pradėjome žaisti. Buvo nuostabu, laikas pralėkė labai greitai ir nors visi išėjome vos tempdami kojas, nuotaikos buvo nepaprastai geros. Visiems patiko pašaudyti lazeriais, pajudėti skambant muzikai, pajausti komandinę dvasią. Kelionė atgal taip pat netruko ilgai, nes visi dalinomės išvykos įspūdžiais. Foto

7 kl. mokinės Karolina Šataitė ir Ūnė Staučaitė


Spalio 29 d. 1 ir 2 klasių mokiniai vyko į Kauną. Apsilankėme CURIOCITY – didžiausiame Baltijos šalyse naujos kartos vaikų edukaciniame pramogų centre, kuris sukurtas pagal koncepciją „žaidžiu – žinau“. Daugiafunkcinio miesto įspūdį kuriančiose 12-oje pažinimo erdvių integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos bei aktyvios pramogos, sudarytos sąlygos vaikams imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis. Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, liepsnojančio namo gelbėjimas, kulinarinių užsiėmimų klasė, įvairių profesijų  erdvės ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, išmokti, pajausti suteikė vaikams daug džiaugsmo. Kiekvienas galėjo pasirinkti ir išbandyti save įvairių profesijų veikloje. Vieni dantis taisė, kiti maistą gamino, o dar kiti vairavo policijos mašiną arba kasė ekskavatoriumi akmenis. Nors ir kaip nesinorėjo palikti šias pramogas, turėjome vykti į namus. Šis edukacinis užsiėmimas vyko  Kultūros paso lėšomis. Pakeliui sustojome pasigrožėti Balbieriškio atodanga ir Nemuno kilpomis. Aplankėme aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų Baltosios rožės tiltą. Grįžome laimingi ir pilni gerų įspūdžių. Foto

Mokytojas Antanas Kulakauskas


Spalio 28 dieną V. Krėvės gimnazijos IIIg klasės mokiniai vyko į pažintinė edukacinę kelionę į Vilnių. Pažintis su Vilniaus senamiesčiu prasidėjo lankymusi vėlyvosios gotikos stiliaus Šv. Onos bažnyčioje, kuri mena gilų istorinį laikotarpį nuo 1495 m. Vaikštant šalia bernardinų vienuolyno grožėjomės rudenišku Bernardinų sodo grožiu. Aplankėme vieną svarbiausių istorinių, architektūrinių, kultūrinių bei religinių paminklų. Aušros Vartuose įsikūrusioje Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos koplyčią. Vaikščiojant siauromis senamiesčio gatvėmis žvelgėme į senąją miesto istoriją ir architektūrą. Pagal planą toliau Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, kurioje vyko edukaciniai užsiėmimai katedros požemiuose, Šv. Kazimiero koplyčioje. Arkikatedros požemiuose įrengta ekspozicija atspindi arkikatedros istoriją, jos statybos ir rekonstrukcijos etapus nuo XIII a. Pabaigai pasilikom lankytiną objektą – Vilniaus televizijos bokštą, kuris į trauktas į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą. Stebint Vilnių iš 165 metrų aukščio atsivėrė puikus vaizdas. Puoselėdami bendravimo kultūrą visi pietavome. Nuostabi ekskursija.


Spalio 28 d. 3-4 klasės mokiniai vyko į pažintinę – edukacinę kelionę į mūsų sostinę Vilnių. Mokiniai aplankė Planetariumą -Vienintelį Lietuvoje ir Baltijos šalyse specializuotą astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centrą, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra rodomas įvairiose Žemės vietose stebimas žvaigždėtas dangus ir jame vykstantys reiškiniai. Seanso tema „Žemė – Saulės planeta“. Sėdėdami tamsoje, pakėlę galvas į viršų ir susikaupę mokiniai visą pamoką stebėjo, kokia mūsų Žemė: forma, dydis, spalva? Kaip ji laikosi? Kodėl būna diena ir naktis, žiema ir vasara? Žemę supanti erdvė ir jos žvaigždėtas dangus. Metų laikai ir jų spalvos kitose Saulės planetose. Akys raibo nuo gausybės žvaigždžių ir krintančių meteoritų. Pagilinę žinias apie Saulės planetas, pilni įspūdžių dar pasigrožėjome sostinės vaizdais. Tada vykome į Skyparką pramogauti ant didžiausių batutų platformų Europoje. Nardėme kempinių baseine, šokinėjome ir karstėmės, kiek jėgos leido. Grįžome  namo pavargę, bet laimingi ir pilni gerų įspūdžių. Foto

Mokytoja Zita Kulakauskienė


Pažinome Vinco Krėvės gimtąjį kraštą

Spalio 25-ąją Merkinės gimnazistai prieš pat atostogas rinkosi į aktų salę, kad pasidalintų vieni su kitais visą mėnesį trukusiu rimtu darbu.  Kiekviena klasė pristatė savo darbus, tą pačią dieną gimnazistai susipažino ir su Lietuvos etninės kultūros ugdytojų organizuoto projekto „Keliauk Lietuvoje”  darbais.

Susirinkusiųjų laukė ir staigmena – Antrosios Vinco Krėvės premijos moksleiviams įteikimas. Šį kartą Merkinės bendruomenės iniciatyva premiją gavo gimnazijos absolventė Modesta Čaplikaitė už inovatyvų etnologinį tyrimą „Liaudies kosmetika, arba grožio paieškos Merkinės moterų gyvenimuose”.  Darbas publikuojamas ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidinyje „Tautosakos darbai”. foto , foto Kotryna Černiauskaitė

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Černiauskienė

Platesnis reportažas gimnazijos laikraštyje „Šulinys”, Facebook ‘o paskyroje.

Spalio 24-tą dieną mes, V. Krėvės  gimnazijos abiturientai, buvome išvykę į jaunimo pamėgtą renginį ”Studfestą“. Turėjome galimybę pabendrauti su studentais iš įvairių aukštųjų mokyklų. Kiekvienas atradome mus dominančių universitetų/kolegijų atstovus. Gavome atsakymus į daugelį svarbių klausimų apie studijas. Taip pat išgirdome daug įdomių ir aktualių paskaitų iš žymių žmonių lūpų. Pranešėjai noriai dalinosi savo asmenine patirtimi. Atokvėpiui, pertraukų metu, galėjome stebėti gyvo garso koncertą. Renginio pabaigoje jaunimą linksmino „Radistai“, tačiau mes nutarėme važiuoti namo, nes jau buvome pavargę. Foto


Spalio 22 diena Merkinės V. Krėvės gimnazijos Ig klasės mokiniams buvo  ypatinga, nes vyrenieji mūsų draugai ( IIg klasės mokiniai) mums padėjo išsikovoti tikrąjį gimnazisto vardą. Kaip ir kiekvienas Ig klasės mokinys, taip ir mes privalėjome pasitelkę savo visas jėgas, žinias, vikrumą, smalsumą, kūrybiškumą bei komandinį  darbą sugebėti įtikinti savo krikštatėvius, kad esame verti įžengti į gimnazistų gretas. Antradienį į mokyklą turėjome ateiti šviesiai apsirengę ir būti pasiruošę išbandymams. Šventė prasidėjo dar prieš pamokas, nes IIg klasės mokiniai mums ant veidų nupiešė K raidę ir davė pirmąją užuominą. Kiekviena mūsų pertrauka buvo kupina netikėtumų, nes šmaikštūs ir išradingi krikštatėviai mums paruošė įvairių užduočių: patikrino, kaip  gerai mes juos pažįstame, įsitikino, ar turime pakankamai drąsos valgyti patį įvairiausią maistą, ar neturėdami įrankių sugebėtume išgyventi ir būti vieningi dirbdami komandoje. Tiesa, tuo viskas nepasibaigė, nes per 6 ir 7 pamokas turėjome galutinai įtikinti savo krikštatėvius, kad vis dėlto mes esame verti gimnazistų vardo. Ir tai mums pavyko. Dabar drąsiai ir oriai galime sakyti, kad esame tikri gimnazistai. Foto

Ibg klasės mokinės Inesa Saveiskytė ir Agnė Jocytė


Spalio 22 d. Mažųjų teatro „Pelėdžiukas“ artistai vadovaujami  mokytojos Zitos Kulakauskienės   surengė pasirodymą Merkinės Globos namų  gyventojams ir eilinį kartą pradžiugino juos savo pasirodymu.


Spalio 21 dieną, minint pasaulinę obuolio dieną, priešmokyklinėje grupėje vyko netradicinė diena – obuolių diena. Pasipuošę obuolių karūnomis ugdytiniai dalyvavo įvairiose veiklose: pasiskirstę grupelėmis skaičiavo obuolius, grupavo juos nuo mažiausio iki didžiausio, grupavo po tris, rinko ant obuoliukų surašytas raides ir klijavo savo vardą, „virė“ obuolių kompotą, paruošė kirminui namą obuolyje. Visur buvo vien tik obuoliai: raudoni, geltoni, žali. Dienos pabaigą vainikavo obuolių valgymas. Foto

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Gražina Aranauskienė


Spalio 18 dieną vyko matematikos patyriminė diena „Matematika muziejuje“ (projektas „Mokomės mokyti(s) matematikos“). Iš Merkinės krašto muziejaus parsinešėme Gedimino pilies ir Merkinės rotušės maketus-dėliones. Gimnazijos aktų salėje pasiskirstėme į dvi grupes. Matavome kiekvienos dėlionės detalės matmenis, skaičiavome tūrius ir paviršių plotus, viso pastato užimamą plotą, dėlionės svorį ir kainą bei pelną (kūrėme verslo planą). Pagilinome matematikos žinias veiksmuose su matiniais skaičiais, sužinojome įvairių medžių rūšių kainas. Užduotys buvo įdomios, susietos su mūsų gimtuoju miesteliu. Diena buvo naudinga, prisiminėme tūrio ir ploto skaičiavimo formules. Visos dienos metu ne tik sprendėme uždavinius, bet ir smagiai leidome laiką pertraukėlių metu. Nesitikėjome, kad šis projektas bus naudingas ir įdomus. Foto

IIg kl. mokinys Lukas Večkys


Spalio 18 dieną „Jaunieji šauliai“ dalyvavo Lietuvos Šaulių sąjungos karininko A. Juozapavičiaus Šaulių I – osios rinktinės įkūrimo 100-čio minėjime. Kartu su visais apskrities šauliais žengėme koja kojon šventinėje rikiuotėje, išklausėme Šv. Mišių, žygiavome į Rotušės aikštė, kur vyko iškilmingas minėjimas. Vėliau šventė persikėlė į Alytaus miesto teatrą, kur sveikinimo žodį tarė daug garbingų svečių – Šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna, rinktinės vadas, ats. kpt. Skirmantas Valatkevičius, rajonų merai, kiti aukšti pareigūnai, išvydome vaidinimą „Šauliai“. Po renginio visų laukė kareiviška košė. Foto Kotryna Černiauskaitė.

„Jaunųjų šaulių“ vadas, Vytautas Černiauskas.


Spalio 12 d. „Jaunieji šauliukai” dalyvavo Alytaus apskrities šaudymo varžybose kariniame poligone. Vyko šaudymo iš pneumatinio šautuvo ir pistoleto, šautuvų MK  TOZ 12, CZ 455 LUX su optiniu taikikliu, šaudymo iš lanko varžybos. Šį kart prizinė vietos užimti nepavyko, tačiau pasinaudojome galimybe patobulinti savo įgūdžius, taip pat buvo šauliukų, kuriems tai buvo visiškai nauja patirtis. Varžybose dalyvavo 36 komandos. aukščiausia mūsų pasiekta vieta šiemet – devinta. foto

„Jaunųjų šaulių” vadas, Vytautas Černiauskas.


Spalio 5 d. Jaunieji šauliai dalyvavo ištvermės reikalaujančiame žygyje Merkinė – Noruliai – Utieka – Merkinė. Šauliukams teko įvairiausi išbandymai: statyti tiltą per upelį, brautis per pelkes ir krūmokšnius, įveikti gausybę kilometrų bei įkurti mažą stovyklą prie Utiekos. Foto Emilijos Brusokaitės ir Vytauto Černiausko

Jaunųjų šaulių vadas, Vytautas Černiauskas.


Rugsėjo 27 d. Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės  tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, taip pat regioninėms ir tautinių mažumų, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą visoje Europoje.

Jau tapo gražia tradicija kasmet šią dieną paminėti ir mūsų mokykloje. Nuo pat ankstaus ryto mokyklos   kabinetų durys  švietė, pasipuošę širdelėmis su užrašytu žodžiu „Ačiū“ skirtingomis  Europos kalbomis. Išskirtinės dienos nuotaiką kūrė ir graži piešinėlių paroda, skirta Europos kalbų dienai.

Niekam nekilo nė mažiausios abejonės, kuo ypatinga ši diena. Šventės kulminacija tapo gimnazijos skaitykloje  surengta  diskusija vyresniųjų gimnazijos klasių mokiniams  „Kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį“. Nuotaikingai nuteikė  pradinių klasių mergaičių padeklamuotas eilėraštis „Autumn“, Kamilos atliekama  Emeli Sande daina „Read All About it .“ Mokiniai (Kotryna ir Kamila (I g kl.), Aistė (II g kl.), Rokas, Miglė ir Ovidijus (III g kl.) ir  Rovena (IV g kl.) nuoširdžiai pasidalino savo mintimis apie kalbų mokymosi svarbą studijų ar profesinėms reikmėms,  kaip geriau jas išmokti, kaip kalbų mokėjimas praturtina jų vidinį pasaulį, padeda kasdieniame gyvenime ir kelionėse. Buvo malonu ir džiugu klausytis sklandžia, taisyklinga anglų kalba kalbančius gimnazijos mokinius.

Moksleiviai taip pat sužinojo daug įdomių faktų apie įvairias Europos kalbas.

Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni, o  kalbų mokymasis gali tapti ir švente, praskaidrinančia kasdienybę.  foto

Anglų kalbos mokytoja A.Streikuvienė


GIMNAZISTŲ SUSITIKIMAS SU MITOLOGINIŲ BŪTYBIŲ ATSTOVE SPAUDAI

Rugsėjo 25-ąją į mūsų mokyklą atvyko grafikos dizainerė, rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zylė. Šis rašytojos apsilankymas patiko mokiniams ne tik dėl vienos netradicinės pamokos, bet ir dėl labai įdomaus pasakojimo apie lietuvių mitologines būtybes, ,,Gucci“ mados namus, ,,tūsus‘‘ bei apie jos naujausią  mistinį romaną paaugliams ,,Sukeistas“.

Buvo be galo įdomu stebėti jauną žmogų, kalbantį mūsų žargonu, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, nebuvo lengvai suprantamas mokytojoms. Tiesą sakant, man labiausiai patiko dalis, kuomet iliustruotoja pasakojo apie susitikimus su žmonėmis, iš kurių sėmėsi idėjų knygos rašymui. Pavyzdžiui, Kotryna Zylė buvo susitikusi su reanimatologu-anesteziologu, iš kurio sužinojo, kaip atrodo žmogus, pabudęs iš komos. Ir paaiškėjo, kad gyvenime nebūna taip, kaip rodo per filmus (kad žmogus pajudina pirštą, pramerkia akis ir pamato savo mylimąjį/ją, lankantį/čią jo/s ranką): dažniausiai žmonės būna su nuskustais plaukais bei siaubingai ištinusiais veidais ir daugiausiai, ką gali padaryti— pajudinti pirštą. Be to, sužinojome, kad vienas iš rašytojos knygos personažų prototipų yra mūsų gimnaziją baigęs mokinys, tapytojas Algimantas Černiauskas, su kuriuo Kotryna Zylė susipažino lankydamasi jo darbe – bare, kur Algimantas dirbo barmenu, vėliau ji susipažino Facebook‘o socialiniame tinkle, kur ir sužinojo, jog šis barmenas yra iš tiesų profesionalus tapytojas, tapantis abstrakcijas, o laisvalaikiu uždarbiaujantis piešdamas realistinius piešinius kreida. Paaiškėjo, jog dabartiniai rašytojai mėgsta personažų charakterių ieškoti socialiniuose tinkluose.

Dar vienas dalykas, sudominęs mokinius: klausimus mes galėjome užduoti naudodamiesi internetine programėle. Tai ypač turėjo patikti paaugliams, turintiems daug klausimų, bet bijantiems juos sakyti garsiai.

Taigi, labai džiaugiuosi, kad rašytoja atvyko į mūsų mokyklą ir pamoką praleidome įdomiau nei visada. foto

Renginys organizuotas pagal Kultūros paso programą.

Fotografijų autorė Kotryna Černiauskaitė

Kotrynos Zylės gerbėja Agnė Baltulionytė, IIIg klasė


Rugsėjo 24 d. Ig klasės mokiniai su mokytojomis Alyte Katelynaite ir Rūta Kučinskiene išėjo mokytis mokyti(s) matematikos.

Pirmiausiai susiskirstėme į grupes, pasiėmėme reikalingas priemones ir pasileidome piliakalnio link. Tenai gavome lapus su užduotimis ir pradėjome dirbti. Kiekviena grupė turėjo po vadą – gerai besimokantį mokinį – kuris vadovavo savo grupės nariams. Vieni rašė, kiti matavo, dar kiti skaičiavo. Reikėjo ir formules atsimint iš praeitų metų, ir žinot tinkamus matavimo vienetus, kitaip tariant, mes nelengvai dirbome. Kai mums pasidarydavo sunku, mokytojos mielai sutikdavo padėti. Atlikę užduotis prie piliakalnio, grįžome į mokyklą pasistiprinti. Pavalgę judėjome bokšto link, kur vėl vykdėme užduotis. Išmatavę 20 kvadratinių metrų plotą, suskaičiavę, kiek jame yra medžių, ir su turima informacija apskaičiavę, kiek apskritai Varėnos r. miškuose yra medžių, baigėme dirbti.

Šios užduotys buvo tikrai įdomios, neįprastos. Joms mums leido prisiminti ir dar daugiau sužinoti matematikos paslapčių. Foto

Ig klasės mokinės: Kotryna, Gustė ir Inesa


Rugsėjo 17 d. Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė”. foto


Rugsėjo 1 – ąją, sekmadienį, Merkinės V. Krėvės gimnazijos bendruomenė linksmai pasitiko naujus mokslo metus. Šventė prasidėjo šventomis mišiomis Merkinės bažnyčioje.  Vėliau visi kartu: mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai, gimnazijos administracija, svečiai, iškilminga eisena patraukė gimnazijos link. Mačiusieji gėrėjosi, matydami tiek besišypsančių jaunų veidų. Veržlumas, žinių troškimas, naujų potyrių alkis – visa tai tarsi tvyrojo ore.

Aikštėje, prie V. Krėvės paminklo, draugiškai sugiedojome Lietuvos himną, pasidžiaugėme vieni kitais, išklausėme jautrių ir padrąsinančių sveikinimo žodžių. Nepamiršome ir Baltijos kelio. Juk laisvas žmogus – veržlus žmogus. Dvyliktokai tradiciškai pasidžiaugė pirmokėliais, įteikė jiems po simbolinę dovanėlę.  O šie neliko skolingi – juk mažųjų sveikinimas visada būna Mokslo ir žinių šventės ,,vinis“.

Sveikiname visą gimnazijos bendruomenę su mokslo metų pradžia. Tikimės, jog jie bus sėkmingi ir kupini malonių netikėtumų.  foto

Drąsos, ryžto ir prasmingų darbų visiems.