Outside

 

 

 

Mūsų gimnazijos mokytojos -Renata Varanavičienė, lietuvių kalbos mokytoja, ir Audronė Streikuvienė, anglų kalbos mokytoja, dalyvavo baigiamajame OUTSIDE projekto tarptautiniame susitikime. Projektas tęsėsi 30 mėn. Rezultatas-sukurtas Mokymo priemonių rinkinys mokytojams, Internetinis išteklių centras, Žaliojo verslo planų rinkinys ir  sukurta Kompetencijų (OutComp) ir gairių sistema, kaip taikyti OUTSIDE metodiką mokyklose ir kitose švietimo įstaigose.

Susitikimas vyko Briuselyje, kuris yra  ne tik Belgijos, bet ir visos Europos sostinė bei  politinis vieningos Europos valdžios simbolis. Pirmąją dieną dalyvavome renginyje, kurį suorganizavo Arbre des Possible (Tree of Possibilities) mokiniai, padedami mokytojų bei savo šeimų. Mokykla surengė šį susitikimą kaip baigiamąjį OUTSIDE projekto renginį, norint paviešinti projekto idėjas ir pasveikinti mokinius už tai, ką jie sukūrė per pastaruosius metus. Ryte Briuselio demokratinė „Arbre des Possible“mokykla  atvėrė duris projekto partneriams bei pristatė svečiams savo taikomos pedagogikos modelį. Veiklos buvo praktinės-OUTSIDE komandos dalyviai buvo  įtraukiami į kasdienį mokyklos gyvenimą, sudarant  galimybę dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įvairiais mokinių kuriamais verslais. Iš tiesų, OUTSIDE projekto dėka mokinių žaliosios projektų idėjos buvo paverstos realiais verslais, kurie ir buvo pristatyti šio susitikimo metu. Svečiai galėjo paragauti gardžių saldumynų, kuriuos vaikai gamino savo kepyklėlėje, įrengtoje  įgyvendinant OUTSIDE projektą .

Antrąją dieną  dalyvavome baigiamajame projekto OUTSIDE susitikime, kurio tikslas buvo aptarti kaip sekėsi vykdyti projekto viešinimą savo šalyse, tolesnių projektų idėjas,  rezultatų tvarumą ir tolesnį bendradarbiavimą.

Mūsų projekto partneriai iš Belgijos supažindino mus su istoriniu Briuselio centru ir lankytinais objektais. Žavėjomės Didžiąja aikšte (Grand Place), aplankėme Briuselio simboliu vadinamą besišlapinantį berniuką.O kaip neparagavus tradicinio belgiško patiekalo Boulet a la liegeoise ir garsiųjų Briuselio vaflių (Brussels waffle) !

OUTSIDE projektas kėlė daug iššūkių, buvo nelengva, bet  labai įdomu. O dar smagiau, kad drauge su projekto partneriais iš Italijos, Kroatijos, Belgijos ir Jungtinės Karalystės sukūrėme intelektualinį produktą švietimo įstaigoms kaip organizuoti veiklas netradicinėse erdvėse.

Pasidomėkite

https://www.facebook.com/outsideprojectEU

Nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą

#iisfermicatanzaro Trekkify

Ecole l’arbre des possibles École démocratique BOS

Udruga OAZA Osnovna škola Dobriše Cesarića

Merkinės V. Krėvės gimnazija Inovatyvi karta/ Innovative Generation

#ezratech

Mokytojos Rūta, Renata ir Audronė


Ar gali verslas būti tvarus ir draugiškas aplinkai? Taip! Pasidomėkite mūsų gimnazijos mokinių,dalyvaujančių OUTSIDE projekto veiklose, bei mokyklų-partnerių iš Italijos, Belgijos ir Kroatijos sukurtais žaliojo verslo planais. Mūsų mokiniai tobulino ne tik komunikacines, kalbines, skaitmenines, bet ir verslumo kompetencijas.

 

 Pristatome Ir Skatiname Naudotis

          Internetinis Išteklių Centras

 Internetiniame išteklių centre pateikiama autentiška medžiaga, sukurta projekto partnerių, eksperimentuojant su OUTSIDE metodologija. Taip pat medžiaga (politiniai dokumentai, projektai, geriausios praktikos pavyzdžiai, tyrimai, studijos ir kt.), orientuoti į švietimo naujoves, taikomas aplinkos apsaugai ir tvarumui per atviro mokymosi metodus, naudingus mokytojų mokymams.

https://www.outsideproject.eu/language/lt/pradzia/

OUTSIDE komanda


Dalijamės OUTSIDE komandos sukurtu intelektualiniu produktu-Mokymo priemonių rinkiniu mokytojams „Aplinkosauginis švietimas kuriant įtraukias ir ilgalaikes mokymosi bendruomenes“


Jaunieji Merkinės verslininkai sukūrė trumpą video, kuriame pasakoja apie savo idėjų atsiradimą ir jų įgyvendinimą. Kviečiame jų sukurtais rezultatais džiaugtis kartu! 🍀


OUTSIDE baigiamasis renginys

Projektas OUTSIDE jau finišo tiesiojoje. Didžioji suplanuotų veiklų dalis įgyvendinta, todėl buvo organizuotas susitikimas, mokymai, kaip paruoštą medžiagą galima naudoti pamokose. OUTSIDE yra Europos Sajungos projektas, finansuojamas Erasmus +lėšomis. Jis įgyvendinamas 5 Europos šalyse (Italijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje). Projekto partneriai yra 4 mokyklos ir 5 organizacijos, aktyviai veikiančios tvaraus vystymosi ir verslumo srityse. Projekto tikslas – skatinti novatoriškų įgūdžių įgijimą kuriant verslumo projektus, grindžiamus tvaraus vystymosi idėjomis. Per 2,5 metus, kai Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda dalyvauja projekte, buvo kartu sau partneriais parengta:

  • OUSIDE mokymo priemonių rinkinys mokytojams: aplinkosauginis ugdymas per atvirą mokymąsi.
  • OUTSIDE Verslo projektų rinkinys.
  • OUTSIDE internetinių išteklių centras.
  • OUTSIDE Kompetencijų sistema ir gidas tvariam vietiniam vystymuisi.

Apie dalyvavimo projekte rezultatus ir veiklas, įgyjamas naujas patirtis ir savo darbų įprasminimą baigiamajame renginyje komanda dalinosi patirtimi su mokytojais, mokyklų vadovais ir asmenimis, kurie susiję su švietimu. Svarbu, kad jaunoji karta įgytų įgūdžių, kurie šiuolaikinėje, technologijomis pagrįstoje, visuomenėje yra labai reikalingi. Foto

Visą informaciją rasite www.outsideproject.eu


                                Jaunieji Merkinės verslininkai Kroatijoje

              Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokiniai gavo galimybę dalyvauti Outside projekte. Šis projektas įgyvendinamas 5 Europos šalyse (Italijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje). Projekto partneriai yra 4 mokyklos ir 5 organizacijos, aktyviai veikiančios tvaraus vystymosi ir verslumo srityse.

Koks yra Outside projekto tikslas? Skatinti jaunuolius ir mokytojus tapti pokyčio dalyviais vietinėse bendruomenėse. Šiandienos pasaulyje reikalingos kompetencijos, kurios padėtų mokiniams pasiekti karjeros sėkmės. Tačiau jos sunkiai įgyjamos mokantis pagal tradicines švietimo programas. Tai kūrybiškumo, tvarumo, verslumo ir žaliosios kompetencijos. Keturių šalių – Kroatijos, Belgijos, Italijos ir Lietuvos -mokyklos turėjo sukurti po keturis verslo planus, kurie tausotų gamtą ir jai nekenktų. Visi stipriai dirbo pusę metų, kad galėtų nuvykti į Kroatiją, susitikti ir pristatyti galutinį rezultatą.

Mūsų gimnazijos mokiniai šeštadienio rytą, rugsėjo 24-ąją, sutiko Kroatijos sostinėje, Zabrebe, važiuodami iš oro uosto matė didžiulius kalnus tolimoje. Pirmąją dieną skyrė sau, pažindinosi su miestu, ilgai vaikščiojo, apžiūrinėjo įdomius pastatus, kurie priminė Vilnių. Antrąją dieną taip pat dar nedirbo, aplankė vieną labiausiai turistų lankomą vietą – Plitvicų ežerų nacionalinį parką. Tai vieta, kurioje yra 16 ežerų, net 92 kriokliai, kalnai ir miškas. Vos įžengus atsiveria nuostabus vaizdas, matai žemyn tekančius krioklius, taip pat yra ir olų, į kurias patekęs gali iš arti jas apžiūrėti. Mokiniai su mokytojomis vaikščiojo po parką kelias valandas, grožėjosi vaizdais ir mėgavosi geru oru, galiausiai pavargę grįžo į apartamentus senamiestyje. Kitą dieną laukė susitikimas su kitų šalių mokiniais, jų mokytojais, projekto organizatoriumi ir mentoriais.

Per pirmą susitikimą komandos žaidė aktyvų susipažinimo žaidimą. Kiekvienas gavo po baltą popieriaus lapą, ant jo užsirašė savo vardus, tada turėjo susirasti žmogų iš kitos šalies, gavo klausimus, kurių turėjo klausinėti, o po pokalbio su tuo žmogumi nupiešti po vieną kūno dalį. Taip lapas keliavo per visus žmones, kol galiausiai išėjo žmogaus portretas. Visa diena buvo skirta susipažinimui ir bendravimui tarpusavyje, visi žaidė lietuvių tradicinius žaidimus ,,Jurgeli meistreli” ir ,,Šiaudų batai” , žinoma, žodžius mokėjome tik mes, bet visiems patiko ir buvo labai smagu.

Kitą dieną iš ryto vyko bendri užsiėmimai, vykdėme užduotis, kurios padėjo įgyti pasitikėjimo kitais. Vėliau visi pristatė savo verslo planus ir organizavo savo produktų parodą. Vakare visi kartu vakarieniavo restorane ir tiesiog kalbėjosi, pasakojo apie savo šalių kultūrą, mokė, kaip savo kalba pasakyti ,,Labas”, ,,Ačiū”, ,,Tu man patinki”, ,,Viso gero” ir panašių žodžių.

Trečiąją dieną vyko pokalbiai su mentoriais, projekto kūrėju, aptarėme sukurtus verslo planus, išsiaiškinome, ko trūko, kas bus ateityje ir kaip viskas sekėsi, dar teko duoti interviu. Kitą dienos dalį mokiniai praleido didžiuliame Zagrebo parke, matavo garsą, šviesą ir temperatūrą, taip pat skaičiavo medžio aukštį ir plotį. Vakare tęsėsi pramogos, žaidėme dainų Bingo, pirma komanda surinkusi liniją dainų ir sušukusi ,,BINGO!’’ laimėjo prizą. Vėliau buvo šalių prisistatymai, Italai parodė ir mokė savo kalbos gestų – buvo juokinga ir įdomu. Lietuviai laikydami trispalvę padainavo Žalvarinio dainą ,,Alaus alaus” ir pamokė kitus tradicinių žaidimų, tokių kaip ,,Cykiai ramiai’’ ir ,,Šarka’’, dar gavo prašymą pakartoti ratelį ,,Šiaudų batai’’. Po visų žaidimų iki dešimtos valandos vakaro vyko diskoteka.

Ketvirtosios dienos rytą visi patraukė į Zagrebo zoologijos sodą, kadangi oras nebuvo palankus, lijo kaip iš kibiro, teko susirinkti į patalpą, o mokytojos suskirstė mokinius į šešias grupeles ir jie turėjo tris valandas surasti sprendimus ir sugalvoti verslo planus, kaip išspręsti pasaulines problemas. Pabaigę darbus gavome laiko pasivaikščioti po patį zoologijos sodą. Paskutiniąją dieną ryte meditavome, prisiminėm visas akimirkas, praleistas kartu nuo pirmosios dienos. Tada prie nugaros kiekvienas prisiklijavo baltą popieriaus lapą ir rašė vienas kitam gražius žodžius, kuriuos turėjo perskaityti grįžę namo. Po rytinio užsiėmimo grupelėmis pristatėme savo kurtus vakarykščius verslo planus.

Galiausiai įvyko atsisveikimo ceremonija ir lietuviai po pietų išskubėjo į Zagrebo oro uostą, o italai pasiliko dar vienai dienai Kroatijoje. Merkinės gimnazistų laukė ilga kelionė atgal, pirmiau mums teko rugsėjo 30 dieną skristi iš Zagrebo į Varšuvą, o tik tada parskridome į spalio nuspalvintą Lietuvą. Foto

Karolina Šataitė, IIg kl.

 


Idėja – verslą galima atsispausdinti.

Šiandien, birželio 20 dieną, susitikome su mūsų mokyklos IT specialistu Dainiumi Žaguniu, kuris mus supažindino su 3D spausdintuvu ir jo galimybėmis bei maketavimo programomis („Sketch up“ ir „Tinkercad“). Gimnazijos specialistas parodė jau pagamintus dirbinius, pasakojo, koks plastikas tinka, kiek laiko trunka pagaminti  objektą, kaip derinti spalvas, kokį pradinį kapitalą reikia turėti. Dainius pažadėjo padėti ir moderuoti visas veiklas, susijusias su 3D spausdintuvu. Mes aptarėme, kaip galėtume jį panaudoti savo verslo plano įgyvendinimui, kurdami savo dirbinius ir juos spausdindami. Kaip žinia, vienas iš mūsų rengiamų verslo planų yra suvenyrų gamyba iš perdirbto plastiko. Juk viso OUTSIDE projekto tikslas yra orientuotas į tvarią aplinką. Taigi suvenyrams kurti galima panaudoti ir išrūšiuotas plastikines atliekas. Verslą ketiname pradėti nuo plastikinių butelių surinkimo ir pinigų rinkimo, už pinigus ketiname pirkti šiam mūsų projektui reikalingas medžiagas. Kadangi šis prietaisas susilaukė didelio susidomėjimo, todėl nutarėme nuo rugsėjo mėnesio pradėti lankyti IT būrelį, kad galėtume praplėsti savo žinias ir pasigamintume suvenyrų, kuriuos galėsime realizuoti. Foto

Projekto OUTSIDE komandą sudaro atstovai iš Italijos, Belgijos, Kroatijos, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės.

Projekte OUTSIDE dalyvauja 5 mokyklos ir 4 organizacijos:

Merkinės V. Krėvės gimnazija ir Inovatyvi karta/ Innovative Generation

#iisfermicatanzaro Trekkify

#DonBoscoSintPietersWoluwe ir Briuselio lauko mokykla – miško mokykla

Udruga OAZA ir Knjižnica Oš Dobriše Cesarića

Ar jums įdomu ? Daugiau informacijos rasite čia:

https://www.outsideproject.eu/ #outsideproject #ErasmusPlus #erasmusplusindire

OUTSIDE projekto komanda


Verslo link…

Pirmosiomis vasaros dienomis susitiko ,,Outside“ komanda. Tačiau susitikom ne džiaugtis atėjusia vasara, bet rimtai padirbėti su žaliojo verslo planais. Iki šiol buvome sumąstę verslo idėjas, jas aptarę ir išsigryninę, susiradę parnerius ir prijaučiančius tvarumui, todėl susitikę aptarėme kiekvieno žaliojo verslo plano stiprybes, silpnybes, grėsmes ir galimybes (SSGG). Apsvarstę ir pasvėrę visus pliusus ir minusus, galėjome lengvai pildyti verslo drobes, Canvas, tačiau neapsėjome be diskusijų apie tai, koks bus mūsų biudžetas, kas taps mūsų pajamų šaltiniu ir kokie šių verslo modelių išskirtiniai pranašumai. Taip pat klaustukų iškilo ir prie vartotojų. Visos diskusijos buvo baigtos priėmus vieningą sprendimą. Tad mažais žingsneliais judame galutinio rezultato link.  Foto

,,Outside“ komandos narė Faustė


OUTSIDE komandos susitikimas

Mokomas modulis – paruoštas. Partnerių moduliai  – išversti. Metodinė priemonė baigiama maketuoti. Šokam ir puolam matuotis naujų veiklų. Prieš akis – naujas iššūkis. OUSIDE komanda  kuria žaliojo verslo modelius: idėjos sugeneruotos, partneriai surasti, parengiamieji darbai atlikti. Taigi, tik pirmyn, jaunieji, žalieji verslininkai. Foto


Socialinė problema filme

Ar girdi mane? Gal metas susitikti? Kaip praėjo tavo diena? Padėk telefoną, išlįsk iš virtualaus pasaulio. Aš čia – realus ir ištroškęs gyvo pokalbio, tikro apkabinimo.

Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys Erasmus + projekte OUTSIDE, kėlė socialinę problemą ir savo mintis sudėjo į filmuką.

  • #iisfermicatanzaro Trekkify
  • Ecole l’arbre des possibles BOS schoo

Udruga OAZA Knjižnica Oš Dobriše Cesarića

  • Merkinės Vinco Krėvės gimnazija Inovatyvi karta/ Innovative Generation

#ezratech


 Outside komandų susitikimas Italijoje

 Rugsėjo paskutinėmis dienomis vyko Erasmus + programos Outside partnerių susitikimas Italijoje.  Jame dalyvavo komandos iš Belgijos, Kroatijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Nuostabiame Perudžos mieste buvo kuriami ir testuojami moduliai, kurių metu žvelgiama į gamtą kaip į mokymo erdvę, kuriami žalieji verslo planai, taikomos inovacijos, padėsiančios pasaulį padaryti sveikesnį, gražesnį, žalesnį. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda pristatė modulį „Mokymasis lauke“, jo teikiamas galimybes pamokas kelti iš klasės į lauką. Linksmos, kūrybingos, loginį mąstymą skatinančios užduotys vertė skirtingų šalių atstovus, turinčius skirtingas patirtis, išeiti iš komforto zonos ir vėl pasijusti vaikais, besidžiaugiančiais laimėjimais. Foto

Outside komanda


Kovo 2-3 dienomis vyko  II tarptautinis projekto susitikimas – ONLINE! Deja, Lietuvoje susitikti nepavyko, kaip iš pradžių planuota, bet vietoj to susitikome ir labai produktyviai dirbome per Zoom. Projekto  komandą sudaro atstovai iš Italijos, Belgijos, Kroatijos, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės.

Projekte OUTSIDE dalyvauja 5 mokyklos ir 4 organizacijos:

Merkinės V. Krėvės gimnazija ir Inovatyvi karta/ Innovative Generation

#iisfermicatanzaro Trekkify

#DonBoscoSintPietersWoluwe ir Briuselio lauko mokykla – miško mokykla

Udruga OAZA ir Knjižnica Oš Dobriše Cesarića

Ar jums įdomu ? Daugiau informacijos rasite čia:

https://www.outsideproject.eu/ #outsideproject #ErasmusPlus #erasmusplusindire


Projektas „OUTSIDE“ įgauna pagreitį

Kas yra atviroji mokykla?  Kaip vyksta mokymasis lauke?  Su kokiais aplinkos iššūkiais susiduria Merkinės miestelis? Kaip aplinkosauga ir verslas gali žvelgti viena kryptimi?

Šiais ir panašiais klausimais diskutavo tarptautinio projekto „OUTSIDE“ Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos koordinacinė grupė kartu su socialiniais parneriais iš Dzūkijos nacionalinio parko ir nevyriausybinių organizacijų „Inovatyvi karta“ bei „Baltijos aplinkos forumo“.  Diskusijos dalyviai siekė apsibrėžti ir išsigryninti terminą, kas yra atvirasis mokymas. Buvo prieita prie vieningos nuomonės, kad atvirasis mokymasis yra mokykla be sienų. Dzūkijos nacionalinio parko atstovai teigė, kad mokymasis lauke padeda mokiniams greičiau įsisavinti žinias, nes mokymasis per patirtį suteikia galimybę paliesti tai, ko mokosi (gamtos mokyklų vizija). Šiai minčiai pritarė ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokytojai, kurie pateikė mokymosi lauke pavyzdžių. Žinoma, kaip ir kiekviena vietovė, kad ir kokia stebuklinga ji būtų, susiduria su tam tikrais iššūkiais.  Ne išimtis ir Merkinė. Verkia dzūkų širdys matydamos išguldytas šimtametes pušis. Neatpažįsta  savo grybų dygimo vietelių vietinis grybautojas. Sunkiai  sekasi atkovoti natūralias upių pievas, nes gyvulių nebeliko. O ir vandens telkiniuose gali surasti nemalonų, šiukšliną lobį. Taip, tai gal ir ne mokinių jėgoms pakeisti susidariusias problemas, bet, anot Baltijos aplinkos forumo ir DNP atstovų, reikia koncentruotis ne į tai, ko neturim, bet į tai, kuo galime didžiuotis. Turime švarų orą, švarią  žemę ir puikias sąlygas derinti aplinkosaugą, ekologiją ir verslą. Tokių pavyzdžių Dzūkijoje yra, todėl galima iš jų mokytis. Diskusijos dalyviai pasidalino mintimis, kaip galima pasitelkus kūrybingumą įgyvendinti šaunius projektus.

Projekto OUTSIDE tikslas padėti mokykloms skatinti novatoriškų įgūdžių įgijimą, kuriant verslumo projektus, grindžiamus tvaraus vystymosi idėjomis. Projektas įgyvendinamas 5 Europos šalyse

(Italijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje). Projekto partneriai yra 5 mokyklos ir 4 organizacijos.

Projektas OUTSIDE yra Europos Sąjungos projektas, finansuojamas Erasmus+ programos lėšomis (2 pagrindinio veiksmo).

Projekto pradžia : 2020.10.01

Projekto pabaiga : 2023.03.30

Trukmė: 30 mėnesių.

Projekto „OUTSIDE“ koordinacinė grupė


Toliau skleidžiame džiugią žinią. Pagaliau projektas OUTSIDE įgavo pagreitį.

Vasario 4 dieną 5-9 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su šio projekto koordinatore Raminta Rusovičiūte. Buvome jau iš anksčiau šiek tiek girdėję apie šį projektą. Mokytojai mums daug pasakojo apie jį, netgi iš anglų kalbos išvertėme brošiūrą, atspindinčią OUTSIDE idėją.

Bet štai tą saulėtą ketvirtadienį, susijungę į, deja, kol kas tik virtualų susitikimą, visi likome maloniai nustebinti.

Projekto koordinatorė Raminta mus labai šiltai ir jaukiai, tačiau tik virtualiai, priėmė į savo namus. Su ja mes smagiai pasišnekėjome. Daug dirbome internetinėje platformoje, kurioje Raminta mums vis užduodavo klausimus, kurie jai padėjo sužinoti, kokia mūsų nuotaika, kaip mes šiandien jaučiamės. Projekto koordinatorė mums dar plačiau papasakojo apie patį projektą.

Pirmas dalykas, kurį padarėme susitikimo metu, tai prisistatėme ir susipažinome. Neilgai trukus Raminta mums uždavė keletą klausimų ir paskirstė į mažas grupeles, kuriose turėjome diskutuoti ir kiek įmanoma giliau apsvarstyti koordinatorės iškeltas problemas. Pasibaigus diskusijoms visi vėl sugrįžome į pradinį ,,kambarį”, pasidalijome savo grupių atsakymais, nuomonėmis ir sprendimais. Buvo galima drąsiai ir lengvai reikšti savo mintis, nes auditorija buvo puiki, įsiklausanti. Visos grupelės paminėjo mūsų mokykloje prigijusią akciją ,,Darom” ir  dar daugiau įvairių veiklų, kurias galėtume vykdyti gimnazijoje. Kilo dar daugiau diskusijų… Jų metu sugalvojome labai daug gražių idėjų. Nusprendėme, kad Merkinėje labai tiktų dviračių nuomavimo punktas, verslai galėtų vykdyti akcijas, kurių metu, mainais į tam tikrą kiekį surinktų šiukšlių, būtų pavaišinama kava. Daugelis minėjo, kad reikėtų keisti plastikinius maišelius medžiaginiais. Po šios minties mes jau žinojome, kad įgyvendinant šį tikslą galėtų prisidėti ir mūsų gimnazijos mokiniai.  Sumąstėme, kad net mūsų miestelyje galėtume įgyvendinti akcijąs ,,Diena be automobilio”, ,,Švarūs plaučiai” ir t.t. Taip pat galvojome, kas mus skatina užsiimti aplinkosauga, ar ji apskritai reikalinga, mąstėme,  su kokiais pagrindiniais aplinkosaugos iššūkiais susiduriama Merkinėje.

Visi kartu taip kalbėjomės gerą valandą, tačiau laikas tikrai neprailgo. Jį praleidome  puikiai. Iš paskutiniųjų Ramintos klausimų jutome, kad beveik visi projekto nariai norėtų tokiame susitikime dalyvauti dar ir dar.

Turėjome puikią progą artimiau susipažinti su aplinkosauga ir tvariu verslu.  Šis susitikimas buvo be galo naudingas mums, jaunajai kartai. Mūsų gimnazijos mokiniai labai džiaugiasi, kad tokie projektai, kaip OUTSIDE, vyksta Lietuvoje. O šįkart – ir visai šalia mūsų.

foto

Ib g klasės mokinės

Austėja Tarailaitė

Rugilė Sinkevičiūtė


Žvelk giliau, mąstyk plačiau, pradėk veikti

Tokiais žingsniais Merkinės Vinco Krėvės gimnazistai pradėjo 30 mėnesių truksiančią kelionę prie tarptautinio projekto „OUTSIDE“. Šiuolaikinė mokykla jau seniai yra orientuota ne tik į žinių perteikimą. XXI a. jaunuoliai gali informaciją susirasti patys ir mokytojai tampa tik vedliais milžiniškame informacijos vandenyne. Visuomenė tikisi, kad jaunuolis, baigęs mokyklą, įgys ne tik žinių, bet ir komunikavimo, socialinių, asmeninių, pažinimo bei iniciatyvumo ir kūrybingumo  kompetencijų. Šioms viltims pateisinti Merkinės Vinco Krėvės gimnazistai, kartu su mokytojais ir socialiniais partneriai,s prisijungė prie Europos Sąjungos projekto „OUTSIDE“, kuris yra finansuojamas Erasmus + programos lėšomis. Šis projektas įgyvendinamas 5 Europos šalyse (Italijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje). Jo metu visų šalių moksleiviai išbandys naują mokymosi formą, pagrįstą  tikrais iššūkiais. Pagrindinis iššūkis –  sujungti aplinkosaugą, visuomenę ir ekonomiką siekiant geresnės gyvenimo kokybės. Žinoma, pradėti reikia nuo savęs, todėl mokiniai pirmiausia turi išsiaiškinti vietos bendruomenės aplinkosaugos poreikius, interesus ir galimybes, atpažinti verslo idėjas ir paversti aplinkosaugos problemas verslo galimybėmis. Apie ekologišką verslą mąstyti verčia pati gamta, o jaunuoliams planetos gerovė tampa labai aktuali. Tai kodėl saugant gamtą, ją tausojant , sprendžiant aplinkosaugos problemas nesukurti verslo? Merkinės Vinco Krėvės gimnazistai, kartu su  Europos šalių jaunaisiais kolegomis, aplinkos ekspertais  turės pateikti verslo idėją, teiks pasiūlymus savo bendraamžiams ir kurs tvaraus vystymosi galimybes vietos bendruomenėms.

Projekto „OUTSIDE“ koordinacinė grupė