Naujienos 2017-2018


Liepos 13 d. gimnazijoje vyko 74 – osios abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventė.


Birželio 15 d. – paskutinė 2017 – 2018 mokslo metų diena.


Birželio 12 – 13 d. gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo „Projektų dienose“.


Birželio 11 d. mes, IIIg kl. gimnazistai su auklėtoja Vilija Katkevičiene ir mokytoju Stasiu Paparčiu, buvome išvykę į ekskursiją. Aplankėme Perlojos istorijos muziejų, kuriame daug sužinojome apie įžymiąją Perlojos respubliką, ilgus miestelio gyvavimo metus (rudenį bus 100), pamatėme vertingiausius šio miestelio eksponatus. Po apsilankymo muziejuje nusifotografavome prie Vytauto Didžiojo paminklo, kuris nustebino ne vieną mokinį. Šių įspūdžių mums neužteko, todėl plaukėme baidarėmis nuo Senosios Varėnos iki Milioniškių. Plaukiant baidarėmis pamatėme atokius, tačiau nestokojančius grožio Dzūkijos kampelius. Nors niekas neapvirtome, kelionė buvo linksma bei pilna pačių gražiausių įspūdžių. Taip mes tarsi paminėjome Lietuvos atkūrimo šimtmetį bei dar labiau pažinome savo gimtąjį kraštą. (Aldona Bubnelytė)


Birželio 11 d.  gimnazijoje vyko patyriminė matematikos diena ,,Matematikos lobiai Merkinėje“ (projektas ,,Mokomės mokyti(s) matematikos“). Sulaukėme svečių iš Matuizų pagrindinės mokyklos. Aktų salėje susiskirstėme į komandas, ,,išsikasėme“ pirmą lobį ir patraukėme į Dzūkijos nacionalinį parką (projekto partneris). DNP visuomenės informavimo specialistas A. Černiauskas supažindino su miestelio istorija, pateikė klausimus, į kuriuos atsakę, grupės ,,išsikasė“ antrą lobį. Trečias lobis – miesto antspaudas. Trumpai pasakojama istorija, atsakinėjimai į matematinius klausimus ir keliaujam link ketvirto lobio – Domininkonų vienuolyno. Istorinių faktų gausėja, užduotys sprendžiamos greitai, todėl penktą lobį – Rotušės maketo lobį – komandos ,,išsikasė“ labai linksmai: su dainomis ir eilėraščiais, kuriuose paminėtos matematinės sąvokos, skaičiai. Žingsniavome prie Vazos lobio. Čia A. Černiauskas papasakojo Vazos ir Merkinės ryšį. Lobių dar nepakanka, todėl patraukėme link bažnyčios. Paskutinis lobis ,,randamas“ gimnazijos kieme prie Vinco Krėvės paminklo. Susirinkę visą lobyną, sugrįžome į gimnazijos aktų salę, kur laukė didelis darbas: lobių ,,tyrinėjimas“. Tik teisingai išsprendę kryžiažodžius, surinktas užduotis, užpildę lenteles, mokiniai gavo lobių žemėlapius, kuriuose sudėjo paskutinius taškus. Darbas atliktas, todėl visi draugiškai pasivaikščiojome po gimnaziją ir nuėjome pietauti. Sotūs, laimingi, pabendravę su draugais, išsiskyrėme ne ilgam, nes rudenį vėl susitiksime, tik jau kitokiose patyriminėse dienose. O lobių žemėlapiai padės matuiziškiams prisiminti Merkinę. (Monika Kazabuckaitė, Ibg kl.)


Birželio 7 d. 8-os klasės mokinai aplankė ikimokyklinio ugdymo grupės mažuosius draugus. Mus sutiko su labai gražiais eilėraščiais. Susipažinome, kartu padarėme mankštą, dainavome daineles. Mažieji labai susikaupę klausėsi mūsų sekamų pasakų, kurias visi kartu aptarėme. Vėliau keliavome į kiemą pažaisti. Mažieji draugai išmokė naujų žaidimų, ratelių ir dainų. Vyko piešinių su kreidutėmis konkursas. Visi linksmai praleidome laiką. (Justina Žitkutė, 8 kl.)

Birželio 6 d. gimnazijoje vyko netradicinė ugdymo diena „Draugo diena“.

Birželio 2 d.  mažųjų teatro „Pelėdžiukas“ aktoriai dalyvavo rajoninėje vaikų ir jaunimo teatrų šventėje „Boružėlė septyntaškė – 2018“, kuri vyko Nedzingės kultūros centre. (Mokytoja Zita Kulakauskienė)

Gegužės 30 d. mes, 8 klasės mokiniai, vykome į Perloją.  Aplankėme istorijos muziejų, ten sužinojome Perlojos miestelio ir Perlojos respublikos (rudenį švęs 100-metį) istoriją, apžiūrėjome monetų ir įvairių daiktų, iškastų iš Perlojos žemės, parodą. Lankėmės pačių perlojiškių ištapytoje bažnyčioje, sužinojome, ką reiškia kiekvienas piešinys, užlipome į bažnyčios bokštą, iš kur atsiveria graži Perlojos panorama. Nuėjome prie Merkio. Vėliau smagiai paiškylavome. Į gimnaziją sugrįžome pilni įspūdžių po labai įdomios istorijos pamokos. (Ugnė Lukšytė, 8 kl.)

Gegužės 30 d. priešmokyklinės grupės ugdytinė Elija su savo mama Aušra į grupę atsinešė savo augintinį –voveriuką. Mums visiems apie jį papasakojo labai įdomių dalykų ir parodė ką ir kaip voveriukas ėda. Klausėmės, stebėjome, glostėme – buvo labai labai malonu ir įdomu. Ačiū Elijai ir jos mamytei. (Grupės pedagogės Gražina ir Jurgita)

Gegužės 29 d. vyko pradinių klasių turistinis žygis.

Obelys soduos
Snigo nusnigo,
Užvertė tyliai
Mokyklinę knygą.
Kaip aš norėčiau klasėj pabūti
Tu sulaikyk paskutinį skambutį…

Kiekvieną pavasarį  abiturientų širdyse atsiranda daugiau džiaugsmo, o kartu ir nerimo. Paskutinis skambutis nuaidėjo mūsų gimnazijos dvyliktokams gegužės 24 d.  Sėkmės jums! (Auklėtoja Audronė Streikuvienė)

Gegužės 21 d.  Iag, Ibg, IIg klasių mokiniai sulipome į du geltonuosius autobusus ir patraukėme į Matuizas, kur vyko patyriminė matematikos diena ,,Smėlio kelionė į statybinių medžiagų gamyklą“ (projektas ,,Mokomės mokyti(s) matematikos“). Susitikę su Matuizų pagrindinės mokyklos 9-10 kl. mokiniais ir jų mokytojomis, vykome į smėlio karjerą. Ten mūsų laukė Matuizų plytinės darbuotojas, kuris išsamiai papasakojo smėlio funkcijas ir jo kelią link plytinės. Mums labai patiko ,,pajūrio“ kraštovaizdis, todėl surengėme fotosesiją. Grįžę į mokyklą, susiskirstėme į burtų lemtas komandas, sprendėme pateiktas su plytine ir smėliu susijusias užduotis (svėrėme įvairaus stambumo smėlį, gautus duomenis naudojome uždavinių sprendimui). Vyko puikus komandinis darbas. Susiradome naujų draugų, susitikome pažįstamus. Atokvėpiui pažaidę keletą žaidimų, mokyklos valgykloje gavome skanius pietus. Ačiū. (Monika Kazabuckaitė, Miglė Krutulytė, Rugilė Ulbinaitė)

Gegužės 18 d. 3 klasės mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją į Druskininkus.

Gegužės 15 d. gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Kariuomenės diena“. Šios dienos metu gimnazistai galėjo dalyvauti įvairiausiuose mokymuose. Vyko taiklaus šaudymo, šturmo, judėjimo mūšio lauke pratybos, mokėmės pirmosios pagalbos suteikimo, palapinapsiausčių pritaikymo technikos, topografijos paslapčių, rikiuotės elementų. Užsiėmimus vedė „Jaunieji šauliai“ – Emilija Brusokaitė, Ernesta Bolytė, Lukas Jauneika, Rokas Šidlauskas, Karolis Jankeliūnas, Tomas Batulevičius, Arnas Keršys, Giedrius Dirsė, Ernestas Jurčiukonis, Austėja Keršytė, Justina Žitkutė, Rasa Stravinskaitė, Ugnė Lukšytė. Taip pat sulaukėme svečių ir Varėnos KASP bei šaulių iš Alytaus bei Druskininkų. Šią dieną organizavo „Jaunųjų šaulių“ būrelio vadovas Vytautas Černiauskas. (Mokytojas Vytautas Černiauskas)

Gegužės 12 d. Vaitakarčmio kaime (Varėnos raj.) esančioje Martyno Vainilaičio sodyboje vyko 6 – asis mokinių meninės kūrybos festivalis ,,Susitikimas ežio dvare“. Džiaugiamės, kad 7b klasės mokinė Agnė Jocytė (mokyt. Asta Tarailienė), sukūrusi novelę mitologine tematika „Tiktai žvaigždės“, tapo šio konkurso laureate. (Mokytoja Asta Tarailienė)

Gegužės 11 d. 2  klasės mokiniai iškeliavo į Druskininkus. Apžvalginės ekskursijos metu vaikai susipažino su Druskininkų miesto ir jo apylinkių lankytinomis vietomis. Antrokai nustebo pamatę vieną iš didžiausių Lietuvos akmenų. Su džiaugsmu visi atkakliai lipo ant jo viršaus.  Mokiniai buvo sužavėti A. Česnulio medžio drožiniais. Daug įspūdžių patyrė „Girios aido“ muziejuje bei M. K. Čiurlionio muziejuje. Druskininkų miestas paliko didelį įspūdį, nes spėjome daug aplankyti ir  dar mineralinio vandens paragauti. (Mokytoja Zita Kulakauskienė)

Gegužės 10 d. Merkinės V. Krėvės  gimnazijoje karaliavo dzūkų tarmė. Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras kasmet rengia regioninį mokinių, mokančių kalbėti tarmiškai, konkursą ,,Tarmių lobynai “  bei  komandų  varžytuves ,,Atverk tautos lobynų gelmes“. Šiemet šauniausieji regiono dzūkai susirinko mūsų gimnazijoje.  Konkurse ,,Tarmių lobynai“ puikiai pasirodė mūsų gimnazijos mokiniai. 1 – 4 klasių grupėje pirma vieta atiteko Titai Večkytei, antra vieta –  Kerniui Večkiui (mokyt. Rasa Alekšiūnienė). 5 – 8 klasių grupėje pirmosios vietos nugalėtoja tapo Austėja Tarailaitė (mokyt. Renata Varanavičienė), antroji vieta – Astai Bubnelytei (mokyt. Asta Tarailienė), trečioji vieta atiteko Rugilei Sinkevičiūtei (mokyt. Renata Varanavičienė). 9 – 12 klasių grupėje taip pat lyderiavo mūsų gimnazija. Pirmoji vieta atiteko Aldonai Bubnelytei (mokyt. Asta Tarailienė), o atrosios vietos laimėtojos – Gabija Dirsytė ir Miglė Krutulytė (mokyt. Rita Černiauskienė). Puikiai sekėsi ir 6 – 7 klasių komandai, išradingai pristačiusiai savo kraštą, gimnaziją, dzūkų tautinį kostiumą, patiekalą (sūdytus lašinius) bei linksmai su kitų komandų nariais ėjusiai dzūkišką ratelį. Komanda, vadovaujama mokyt. Astos Tarailienės, taip pat laimėjo pirmąją vietą ir įgijo teisę atstovauti Dzūkijos regioną respublikiniame ture. Sveikinama konkurso ir varžytuvių nugalėtojus. Linkime kuo didžiausios sėkmės respublikiniame etape, kuris vyks birželio 6 dieną Vilniuje. (Mokytoja Asta Tarailienė)

Gegužės 10 d. mažųjų teatro „Pelėdžiukas“ artistai vėl aplankė Merkinės Globos namus ir pasveikino jų gyventojus sulaukus gražaus pavasario ir močiutes su Motinos diena.  Mokiniai parodė spektakliuką, dainavo ir deklamavo  norėdami pradžiuginti vienišų senelių širdis. Prisiminimui dar  įteikė pačių iš gėlių sukurtą paveikslą. Seneliai labai džiaugėsi vaikučių koncertu, kad juos aplanko ir pradžiugina. Mažiesiems artistams daug  plojo ir kvietė dažniau juos aplankyti. (Mokytoja Zita Kulakauskienė)

Gegužės 8 d. ketvirtokai vyko į pažintinę ekskursiją į Druskininkus. Aplankė Grūto parką. Čia prisiminė Lietuvos istorijos faktus bei skaudžią lietuvių praeitį – tremtį. Didelį įspūdį paliko parke laikomų gyvūnų, paukščių gausa, pramogos supynėse. Vėliau keliavo į „Girios aidą“, kur susipažino su Dzūkijos miškų augalais, žvėrimis, vabzdžiais. O patirtus įspūdžius aptarė bevaikščiodami prie Druskonio ežero. (Mokytoja Rasa Alekšiūnienė)

Merkinės V. Krėvės gimnazija Lietuvos šimtmečio proga sugalvojo, kad kiekviena klasė turės padaryti po šimtą gerų darbų Lietuvai. Iag klasės mokiniai sumanė, jog vienas iš tų gerų darbų bus sutvarkyti Merkinės miške esančias Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kapines bei nuvalyti samanomis apaugusius akmeninius kapelių kryžius.